Po 20 latach wraca kultowa polska komedia. Ekipa już na planie
Duża niespodzianka dla fanów kultowej komedii kryminalnej sprzed lat. Wyreżyserowany przez Juliusza Machulskiego film Vinci, w którym główne role zagrali Robert Więckiewicz i Borys Szyc a także obraz Damy z łasiczką, który miał paść ofiarą kradzieży, doczeka się kontynuacji.

Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych zamieściła na swoim profilu na Facebooku relację i wpis dotyczący filmu Vinci 2. Reżyser i aktorzy są już po czytaniu scenariusza. Jak pokazują zdjęcia udostępnione przez Wytwórnię, wygląda na to, że rozpoczęły się też zdjęcia. Czego możemy spodziewać się po kontynuacji słynnej komedii sprzed dokładnie 20 lat?
O czym opowie Vinci 2
Warto podkreślić, że pierwsza część zdobyła spore uznanie ze strony krytyków jak i widzów. Sam mam ją wysoko w moim osobistym rankingu polskich filmów. Vinci opowiadał historię złodzieja Roberta “Cumy” Cumińskiego oraz jego dawnego wspólnika Juliana "Szerszenia" Paulewicza, którzy otrzymali zlecenie na kradzież obrazu “Dama z łasiczką”. Pomysłowa intryga, sprawna reżyseria, a także dobry casting pozostałych postaci przełożyły się na spory sukces produkcji. W filmie wystąpili między innymi Jan Machulski, Kamilla Baar, Marcin Dorociński, Łukasz Simlat, Jacek Król, Mieczysław Grąbka, Dorota Kolak i Marian Dziędziel. Większość z tych osób wraca także w kontynuacji. Za scenariusz odpowiada duet w postaci Juliusza Machulskiego i Roberta Więckiewicza. Ten pierwszy z panów jest także reżyserem filmu.



Akcja filmu Vinci 2 ma ponownie dziać się w Krakowie. Jak czytamy w opisie udostępnionym przez Wytwórnię Filmów Dokumentalnych i Fabularnych, fabuła drugiej części będzie bezpośrednią kontynuacją pierwszej. Akcja rozpoczyna się jednak 20 lat później, w 2024 roku, gdy dawny złodziej sztuki Cuma spędza emeryturę na andaluzyjskim wybrzeżu. Odwiedza go jednak stary znajomy, paser Chudy, który proponuje mu kolejny skok w Polsce. Tym razem w intrydze ma najprawdopodobniej udział tym obraz “Portret Młodzieńca”, który został skradziony ze zbiorów Muzeum Czartoryskich w czasie II wojny światowej.