DAJ CYNK

Mapy Google: nowości w aplikacji dla Androida i iOS-a

Anna Rymsza

Rozrywka

Nowa wersja aplikacji Mapy Google dla Androida

Mapy Google ukończyły 15 lat. Z tej okazji aplikacja dostała nową ikonkę, a w nowej wersji znajdziemy kilka ciekawych zmian. Ułatwione zostało udostępnianie swojego położenia znajomym i przeglądanie historii odwiedzionych miejsc. 

Google obiecał sporo zmian w Mapach z okazji 15 urodzin. Do użytkowników aplikacji mobilnych trafiły już pierwsze z nich. Wszystko zostało uruchomione po stronie serwera, więc nie musisz aktualizować swojej aplikacji. 

Mapy Google gotowe na nawigację gestami

Na dolnym pasku aplikacji znalazły się nowe pozycje. „Odkrywaj” i „Dojazd” zostały na swoim miejscu. Po prawej stronie znalazły się „Najnowsze”, gdzie od teraz będą dostępne sugestie miejsc, które warto odwiedzić. Ciekawe atrakcje i lokale warte zainteresowania są wybierane na podstawie danych dostarczonych między innymi przez lokalnych przewodników Google. 

„Zapisane” to nowa nazwa twojej własnej kolekcji miejsc ulubionych i które chcesz odwiedzić. Tu znajdziesz też informacje o rezerwacjach i planowanych spotkaniach, wybierane z Kalendarza Google, poczty Gmail i historii.

Zobacz: Wystarczy wózek i 99 telefonów, by oszukać Google Maps
Zobacz: Miliard pobrań Google maps dla Androida

Ponadto Mapy Google zachęcają wszystkich do ulepszania map. Przycisk „Opublikuj” ma skłonić wszystkich do wnoszenia poprawek, dodawania zdjęć i ocen. 

Android, aplikacja Mapy Google

Od razu zauważysz też, że znikła wysuwana z lewej strony „szuflada”, służąca do nawigacji po aplikacji. Jej obecność koliduje z nawigacją gestami w Androidzie 10.

Część funkcji została przeniesiona na dolny pasek, resztę znajdziesz na karcie, która pokaże się po dotknięciu awatara. Tu znajdziesz nowy tryb incognito oraz możliwość udostępniania położenia znajomym. Przycisk wysuwający szufladę jest obecny, ale dotknięcie go skutkuje wyświetleniem informacji o nowościach w aplikacji. 

W przyszłości Mapy Google mają zawierać jeszcze więcej informacji o transporcie publicznym i dostaną nowe funkcje w rzeczywistości rozszerzonej. 

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News