DAJ CYNK

Polacy w potrzasku. Chodzi o klientów Credit Agricole

Patryk Łobaza (BlackPrism)

Bezpieczeństwo

CSIRT KNF ostrzega przed fałszywymi reklamami banku Credit Agricole. By uwiarygodnić swoje oszustwo, przestępcy posługują się wizerunkiem Ministerstwa Finansów.

W sieci co rusz możemy natknąć się na reklamy i z reguły internauci starają się, by w żadną z nich nie kliknąć. Dlatego też cyberprzestępcy wykorzystują media społecznościowe i wyszukiwarki, by tam wstawiać niebezpieczne odnośniki w postaci materiałów sponsorowanych. Tym razem, by zyskać zaufanie nieświadomych ofiar, oszuści posługują się wizerunkiem Ministerstwa Finansów.

CSIRT ostrzega przed fałszywymi reklamami Credit Agricole

CSIRT, czyli organ pracujący przy Komisji Nadzoru Finansowego po raz kolejny ostrzega Polaków przed fałszywymi reklamami, które można znaleźć w mediach społecznościowych. W tym konkretnym przypadku atak wymierzony jest w klientów Credit Agricole. Z reklamy dowiadujemy się o tym, że bank podjął decyzję o przydzieleniu kredytów 0%, gdyż na ten cel zostały przyznane środki państwowe.

Dla uwiarygodnienia przekazu, przestępcy reklamę opatrzyli wizerunkiem Ministerstwa Finansów. Reklama przenosi oczywiście na fałszywą stronę z formularzem, za pomocą którego oszuści wyłudzają dane logowania do konta bankowego.

Zobacz: Atak na pieniądze Polaków, mBank alarmuje
Zobacz: PKO BP okiełznał telefony. Skorzystało już 9 mln klientów

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Fotokon / Shutterstock.com

Źródło tekstu: CSIRT KNF