DAJ CYNK

Samsung Galaxy S9+ w rękach TELEPOLIS.PL

25.02.2018

Dodane przez: Lech Okoń (LuiN)

Kategoria: Testy sprzętu

Interakcje: 33490

Samsung zaprezentował dziś swoje nowe flagowce - Galaxy S9 i Galaxy S9+. Z tym drugim mieliśmy okazję poznać się bliżej jeszcze przed światową premierą. Odgrzewany kotlet, ewolucja czy rewolucja? Sprawdzamy!



Samsung zaprezentował dziś swoje nowe flagowce - Galaxy S9 i Galaxy S9+. Z tym drugim mieliśmy okazję poznać się bliżej jeszcze przed światową premierą. Odgrzewany kotlet, ewolucja czy rewolucja? Sprawdzamy!

Wyciekło niemal wszystko

Jak rzadko kiedy, informacji na temat nowych Galaktyk Samsunga nie udało zupełnie upilnować Koreańskiemu producentowi. Prezentacja urządzeń opierała się na odhaczaniu przecieków, które sprawdziły się. Rzeczywiście oba telefony są bardzo zbliżone wizualnie do poprzedników, choć minimalnie niższe od nich za sprawą o kilka włosów cieńszych ramek. Rzeczywiście też zmienił się układ aparatu względem czytnika linii papilarnych - ten drugi jest teraz niżej i ciut łatwiej wymacać go palcem. Ponownie mamy tę samą pojemność akumulatorów - 3000 mAh w mniejszym wariancie i 3500 mAh w plusie, a ekrany mają tę samą rozdzielczość i wielkość co przed rokiem... by nie przynudzać, innych sprawdzonych przecieków nie będę już wyliczać, zajmę się natomiast tym, co się nie sprawdziło.



Przede wszystkim sporym rozczarowaniem był dla mnie brak dodatkowego procesora sieci neuronowej, szumnie nazywanego sztuczną inteligencją. Ma go Huawei, ma go Apple, od niedawna ma też LG, a w Samsungu pewnie poczekamy na to rozwiązanie do bardziej biznesowego Note'a 9.



Druga kwestia to odchudzanie ramek. Targi Mobile World Congress zalewa fala tanich i bardzo tanich telefonów z ekranem wypełniającym równie szczelnie przedni panel, a i nie brakuje odważnych, którzy w pełni kopiują patent Apple'a (choć może właściwie Samsunga) na ekran w iPhone'ie X. Niespodziewanie lider produkcji mobilnych ekranów OLED nadal w swoich topowych sprzętach ma ramki.

Trzecie z rozczarowań to pominięcie czytnika linii papilarnych zaszytego w ekranie. Patenty już są, pojawiają się informacje o pierwszych wdrożeniach i rzeczywiście funkcja ta mogłaby być tym wielkim WOW, w nowej generacji Samsungów.

Komentarze
Zaloguj się
36. ~SA
0

2018-03-12 10:55:43

Witam,testowałem s9 i s9+ w sklepie MM na stanowisku testowym Samsunga (samochodziki) oraz fotki w sklepie. Nie ma sensu zmieniać s7 na s9 lub s9+...Różnica dla mnie istnieje,ale nie jest warta różnicy w cenie...

Odpowiedz

35. tomunia
0

2018-03-02 11:42:55

@27 mam moto Z2 Play i potwierdzam bateria jest wręcz niewiarygodnie wydajna, a w połączeniu z Turbo Charger tworzą duet idealny

Odpowiedz

34. Swarozyc
0

2018-03-02 09:49:19

A z testów na AnandTech te nowy wypaśny Exynos jest tak samo szybki jak stareńki w S8. Czyli ta sama bateria, ten sam ekran, ten sam CPU (wydajnościowo). Nic tylko brać kredyt i kupować.

Odpowiedz

33. marrcus
0

2018-03-02 04:06:10

To żaden argument, no tak tylko tu wystarczał zwykła przejściówka mhl za kilkanascie złoty a dex 350 a w S6 i 7 nie ma żadnej możliwości, zawsze muszą coś zje....

Odpowiedz

32. LuiN
0

2018-03-01 21:00:20

@31, marrcus - przecież przez DeX masz wyjście TV nawet w 1440p. IR już chwilę nie ma.

Odpowiedz

31. ~marrcus
0

2018-03-01 18:52:08

wyjscia wideo nie ma, IR nie ma dziady zabierają ciągle coś

Odpowiedz

30. ~e
0

2018-03-01 08:07:08

Czekam na s9 active.

Odpowiedz

29. wiemar
0

2018-02-27 23:41:25

xiaomi powinno kopiować aparaty z samsunga np z s6 i wkładać do serii mi note tak jak zrobiło to vivo xplay 6 z s7. szkoda że xplay 6 nie ma u nas na rynku bo takiego modelu szukam: dobry aparat i jeszcze lepszy dźwięk na słuchawkach.

Odpowiedz

28. ~Gatts
0

2018-02-27 20:51:47

Najważniejsze i tak będzie jakość zdjęć i możliwość tworzenia AWATARÓW lub krótkich filmików z nimi bo ludzie zasypią nawzajem swojego Messengera.Samo CPU także z pewnością pokaże klasę tam gdzie się przyda szczególnie.

Odpowiedz

27. orson_dzi
1

2018-02-27 12:48:44

@24 Tu się zgadzam. Obecnie mam Moto X4 i Xiaomi Mi5. Oba 3000 mAh. Motorola działa nawet dwa razy dłużej.

Odpowiedz

26. ~krz
1

2018-02-27 11:48:03

sledze temat premiery s9/s9+ i mam wrazenie, ze fani tych telefonow powoli zamieniaja sie w fanatykow podobnych do iDiotow. kolejna religia na horyzoncie...

Odpowiedz

25. ~krz
0

2018-02-27 11:45:03

fajnie, fajnie, gdyby jeszcze s9 mial baterie 4000 mah, to bylbym gotow dac za niego 1 500 zl. a tak, to coz, znam o wiele lepsze sposoby wydawania pieniedzy, niz szklano plastikowa paletka do szpanowania przed znajomymi. ale faktycznie widac pewna dojrzalosc i osiagniecie pewnego poziomu przez samsunga, dlatego zmiany wzgledem poprzednika symboliczne.

Odpowiedz

24. ~xy
1

2018-02-27 11:14:03

@19: Tylko, że te wasze Siajomi gorzej trzymają na tych rzekomych 4000mAh niż urządzenia uznanych producentów mające 3000mAh ;)@23: Widzisz, jesteś typowym przykładem osoby, która kupuje oczami byle świecidełko. A są osoby, dla których najważniejsze będą aparat, modem czy inne udoskonalenia. Zmiana wyglądu (czy raczej jej brak) nie ma znaczenia - zwłaszcza, że nie był przecież zły. Jak widać można wszystko owinąć w złoty papierek i sprzedać takim klientom.

Odpowiedz

23. septum
-1

2018-02-26 21:25:28

Bardzo bardzo dobrze opisane:Rzeczywiście oba telefony są bardzo zbliżone wizualnie do poprzedników, choć minimalnie niższe od nich za sprawą o kilka włosów cieńszych ramek. (...) Ponownie mamy tę samą pojemność akumulatorów - 3000 mAh w mniejszym wariancie i 3500 mAh w plusie, a ekrany mają tę samą rozdzielczość i wielkość co przed rokiem...To pokazuje jak Samsung rozumie ewolucje, rewolucje, ogólnie swoją galaktyke. Dzięki redakcjo za to!Dalej artykułu nie czytałem, bo wiadomo, patrzy się oczami.

Odpowiedz

22. ~Gliwice
0

2018-02-26 18:37:37

Czy mi się wydaje czy komentarze są tu kasowane?

Odpowiedz