DAJ CYNK

Samsung król. Galaxy Buds2 Pro mam od premiery i jestem zachwycony (test)

Marian Szutiak (msnet)

Testy sprzętu

Samsung Galaxy Buds2 Pro na telefonie


Używanie słuchawek

Aby rozpocząć korzystanie ze słuchawek Samsung Galaxy Buds2 Pro, należy je sparować z urządzeniem, na przykład ze smartfonem. W tym celu wystarczy umieścić słuchawki w etui do ładowania, a następnie zamknąć i otworzyć etui. Smartfon powinien w tym momencie wyświetlić informację o znalezieniu słuchawek i umożliwić ich podłączenie. Przyda się tu aplikacja Galaxy Wereable, dzięki której dostaniemy dostęp do wszystkich funkcji Galaxy Buds2 Pro.

Najważniejsze opcje znajdziemy na ekranie głównym aplikacji. Poznamy w tym miejscu poziom naładowania akumulatorów w słuchawkach i etui, a także ustawimy wybrane funkcje, takie jak redukcja szumów, wykrywanie głosu czy dźwięk 360. Więcej opcji, w tym możliwość aktualizacji oprogramowania słuchawek, znajdziemy w menu Ustawienia.

Samsung Galaxy Buds2 Pro Galaxy Wereable

Słuchawki Galaxy Buds2 Pro mogą też korzystać z funkcji SmartThings Find. Dzięki niej sprawdzimy położenie posiadanych urządzeń firmy Samsung na mapie. W przypadku testowanych słuchawek nie muszą one być sparowane ze smartfonem.

Samsung Galaxy Buds2 Pro mapa

Słuchawkami marki Samsung można sterować za pomocą dotyku, do czego służą dotykowe obszary na każdej z nich. W zależności od ustawień, w ten sposób odtworzymy lub wstrzymamy muzykę, przejdziemy do następnego lub poprzedniego utworu, a także odbierzemy i zakończymy lub odrzucimy połączenie. Możemy też wybrać akcję dla dotknięcia i przytrzymania, dla każdej słuchawki oddzielnie. Przyczepić tu się można do nieco zbyt powolnej reakcji na dotyk.

Po pierwszym sparowaniu słuchawek ze smartfonem, kolejne następują automatycznie po otwarciu etui, a rozłączenie – po zamknięciu etui (ze słuchawkami w środku). Z kolei po włożeniu słuchawek do uszu może nastąpić automatyczny start odtwarzania muzyki, na przykład z Tidala.

Słuchawki można bardzo łatwo sparować także z zegarkiem marki Samsung, w moim przypadku był to Galaxy Watch5 Pro. Jedno dotknięcie w ustawieniach zegarka spowoduje, że słuchawki rozłączą się ze smartfonem i będą odtwarzać muzykę (czy inne dźwięki) z urządzenia na nadgarstku.

[

Samsung Galaxy Buds2 Pro zegarek


Jakość dźwięku

A jak to wszystko gra? Jakość dźwięków płynących ze słuchawek Galaxy Buds2 Pro testowałem łącząc je ze smartfonem Samsung Galaxy S22 Ultra oraz korzystając z aplikacji Tidal, oferującej muzykę w jakości HiFi. Sięgnąłem też po Spotify, ale jakość oferowanej przez ten serwis muzyki jest o wiele niższa, a różnicę można usłyszeć za pomocą testowanych słuchawek.

Jeśli chodzi o jakość dźwięku, to nie za bardzo jest na co narzekać. Cała muzyczna scena jest dobrze odtwarzana i słychać zarówno czyste soprany, jak i głębsze basy. Samsung nie zaniedbał również średnich tonów. Na ogół żadne dźwięki nie dominują nad innymi, by je zagłuszyć. Choć oczywiście sporo zależy tu od samego utworu i tego, jak został nagrany. Melomani zapewne znaleźliby tu jakieś niedociągnięcia, ale ja ich nie słyszę (lub mi one nie przeszkadzają).

Samsung Galaxy Buds2 Pro widok ogólny

Warto też pamiętać, że po sparowaniu testowanych słuchawek ze smartfonem Samsunga, wykorzystywany jest własnościowy 24-bitowy kodek SSC HiFi (Samsung Seamless Codek). Gdy źródłem muzyki będzie telefon innego producenta, do dyspozycji pozostaną kodeki o niższej rozdzielczości (AAC lub SBC). To może wpłynąć na jakość dźwięku. Innymi słowy jest to kolejny przykład na to, że produkty marki Samsung najlepiej współpracują z innymi produktami marki Samsung. Dotyczy to również możliwości szybkiego przełączania słuchawek między urządzeniami.

Bardzo dobrze działa aktywna redukcja szumów, wycinając dźwięki otoczenia i pozwalając się skupić na słuchanej muzyce. Dobrze sobie radzi również funkcja wykrywania rozmowy, dzięki której możemy swobodnie rozmawiać z inną osobą bez wyjmowania słuchawek z uszu. Na czas rozmowy wyłączany jest ANC, a dźwięki płynące ze słuchawek są przyciszane.

Świetnie działają też wbudowane mikrofony, dzięki czemu jakość połączeń głosowych jest bardzo dobra. Moi rozmówcy słyszeli mnie głośno i wyraźnie. Po najnowszej aktualizacji oprogramowania słuchawek, posiadacze smartfonów Galaxy Z Flip4 i Galaxy Z Fold4 mogą wykorzystać mikrofony Galaxy Buds2 Pro przy nagrywaniu wideo za pomocą tych urządzeń z dźwiękiem 360 stopni.

Zasilanie

Słuchawki Samsung Galaxy Buds2 Pro są zasilane akumulatorami o pojemności 61 mAh, co przy włączonej aktywnej redukcji szumów powinno wystarczyć na maksymalnie 4/5 godzin słuchania muzyki (zależy, gdzie popatrzymy). Podczas korzystania ze słuchawek z włączoną aktywną redukcją szumów prawie nigdy nie udało mi się osiągnąć czasu pracy dłuższego niż około 4 godziny.

Samsung Galaxy Buds2 Pro na telefonie


Czas działania słuchawek można wydłużyć wyłączając ANC. Tak można zyskać kilka dodatkowych godzin. Gdy zabraknie energii, możemy sięgnąć po etui ładujące. Zgromadzona w jego akumulatorze pozwala na dodatkowe kilkanaście godzin działania słuchawek (z włączonym ANC), ale mniej niż podawane na stronie Samsung.com 18 godzin.

Słuchawki ładują się w etui od 0% do 100% w godzinę (około), przy czym po 30 minutach poziom naładowania baterii zbliża się do 70%. Do przewodowego naładowania pustego akumulatora w etui (do 100%) potrzebujemy około 2 godzin. W testach używałem ładowarki sieciowej Samsunga o mocy maksymalnej 25 W.

Samsung Galaxy Buds2 Pro ładowanie

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Marian Szutiak / Telepolis.pl

Przewiń w dół do następnego wpisu