DAJ CYNK

iPhone SE 2022 wygląda żałośnie, ale w niczym to nie przeszkadza

Anna Rymsza (Xyrcon)

Testy sprzętu

iPhone SE 3 (2022) widziany z przodu
Nie masz wolnych 4 tysięcy, a chcesz spróbować używać iPhone’a? iPhone SE to odpowiedź. Świetna bryła modelu sprzed paru lat ze współczesnymi komponentami wewnątrz tworzy mały, przystępny cenowo – jak na Apple – telefon z 5G.

Cena iPhone’a SE 3 2022 to około 2 tysięcy zł w wersji podstawowej (64 GB pamięci na dane). Jest więc niewiele droższy od Samsunga A53 5G i dobry tysiąc złotych tańszy od najtańszego „normalnego” iPhone’a 13. Przy tym nie ustępuje wydajnością takim modelom jak iPhone 12 mini, od którego jest niewiele większy. To bardzo ciekawa propozycja, jeśli chcesz mieć telefon z jabłkiem, nie chcesz sprzedać nerki i nie chcesz nosić w kieszeni patelni.

iPhone za 2 tysiące

iPhone SE z 2022 roku na zewnątrz to wierna kopia iPhone’a 8. Ma zaokrąglone boki i sprawia wrażenie niespotykanie smukłego (7,3 mm grubości), jest przy tym leciutki (144 g), dolidny i spełnia wymagania normy IP67. W swoim czasie ta bryła robiła niesamowite wrażenie, ale myślę, że i w pierwszej połowie 2022 roku jest w stanie się obronić. Forma jest elegancka i kompaktowa, a wykończenie stoi na najwyższym poziomie. Z przyjemnością powitałam też TouchID – w czasie pandemii odblokowanie telefonu twarzą kompletnie mi zbrzydło. Tu czytnik linii papilarnych jest też dodatkowym przyciskiem.

Coś za coś. Czytnik linii papilarnych zajmuje sporo miejsca pod ekranem. iPhone SE 2022 nie dostał skanera twarzy, który umożliwiłby korzystanie z FaceID. Mimo tego nad ekranem również znajduje się sporo wolnego miejsca, a sam ekran trąci myszką. Apple tnie koszty jak może i montuje tu 4,7-calowy panel LCD o palecie kolorów dalekiej od kinowej.

W środku jednak jest samo najlepsze. Przede wszystkim w niedrogim jak na Apple opakowaniu dostaliśmy SoC Apple A15 Bionic – ten sam nowoczesny układ, co w iPhone’ach 13. Do tego 4 GB RAM-u, od 64 GB miejsca na dane, możliwość korzystania z karty SIM i eSIM i 5G, skromny aparat i trochę za mały akumulator. Oto pełna specyfikacja z naszego katalogu:

marzec 2022
144 g, 7.3 mm grubości
4 GB RAM
256 GB, (opcje: 64 GB, 128 GB)
-
12 Mpix + 7 Mpix
4.7" - IPS LCD (750 x 1334 px, 326 ppi)
Apple A15 Bionic
iOS 15
2018 mAh, Lightning

Zobacz: iPhone SE sprzedaje się słabiej od oczekiwań Apple'a

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: własne

Źródło tekstu: własne

Przewiń w dół do następnego wpisu