DAJ CYNK

Uniwersytet Jagielloński sprawdzi wpływ promieniowania elektromagnetycznego na mieszkańców Krakowa

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 2613

Kraków uchodzi za jedno z najbardziej zanieczyszczonych miast Polski. To również zagłębie zagorzałych przeciwników sieci komórkowych. Miejscowy Uniwersytet Jagielloński sprawdzi, jak sztuczne promieniowanie elektromagnetyczne wpływa na stan zdrowia mieszkańców.

Naukowcy z UJ szukają chętnych wśród mieszkańców Krakowa i okolic do przeprowadzenia badań. Chętnym zostaną przeprowadzone ogólne badania zdrowotne, o łącznej wartości ok 1500 zł.

Aby wziąć udział w badaniach najpierw należy wypełnić ankietę na stronie Uniwersytetu.
Zgłoszenia są przyjmowane do końca listopada. Następnie spośród nich zostanie wytypowana grupa osób na podstawie indywidualnych cech, takich jak wiek, płeć, stan zdrowia i narażenie na działanie fal elektromagnetycznych.

Wyniki badań mogą mieć ogromny wpływ na toczącą się od dawna dyskusję na temat szkodliwości promieniowania elektromagnetycznego wytwarzanego przez nadajniki sieci komórkowej. Wyniki świadczące o faktycznej szkodliwości pokrzyżują plany operatorów dotyczące rozbudowy sieci i rozwoju sieci 5G w Polsce. Wykazanie braku szkodliwości zapewne skończy się stosownym komentarzem przeciwników rozbudowy sieci o ich rzekomym sponsorowaniu badań operatorów i lobby telekomunikacyjne.

Kraków ruszył z działaniami ws. elektrosmogu
Protesty przeciwko budowie nadajników. Czy winny jest "ciemnogród"?
Byliśmy na proteście przeciwko 5G. Protestujących nie trzeba się bać - wystarczy dać im mówić

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Radio Kraków

Tagi: kraków
Przewiń w dół do następnego wpisu