DAJ CYNK

Kraków ruszył z działaniami ws. elektrosmogu

sirmark

Wydarzenia

Władze Krakowa zapowiadają walkę z tzw. elektrosmogiem i z początkiem nowego roku planują udostępniać mieszkańcom urządzania pomiarowe.

Władze Krakowa zapowiadają walkę z tzw. elektrosmogiem i z początkiem nowego roku planują udostępniać mieszkańcom urządzania pomiarowe - informuje Gazeta Krakowska.

W Krakowie mieszkańcy coraz częściej narzekają na powstające nadajniki sieci komórkowych. Skarżą się na szkodliwe działanie promieniowania elektromagnetycznego (PEM), którego źródłem są zarówno BTS-y, ale także urządzenia domowe.

Władze miasta chcą sprawdzić czy mieszkańcy rzeczywiście są narażeni na wpływ szkodliwego promieniowania. W urzędzie zatrudniony jest już ekspert ds. PEM. Jest nim dr Barbara Gałdzińska-Calik, która przy okazji jest także wiceprezesem Fundacji "Instytut Badań Elektromagnetycznych im. J.C. Maxwella".

Od sierpnia odbywają się spotkania z mieszkańcami w sprawie PEM, a od nowego roku miasto planuje udostępniać zainteresowanym dozymetry, czyli urządzenia służące do pomiaru promieniowania jonizującego.

Magistrat za cel stawia sobie informowanie mieszkańców o zjawisku PEM, tak by wywrzeć presję na zmianę przepisów krajowych.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Gazeta Krakowska, wł

Przewiń w dół do następnego wpisu