DAJ CYNK

TP wspiera program "Razem w naszej szkole 2004"

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 632

Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji wraz z Ministerstwem Edukacji Narodowej i Sportu zaingurowało dziś II edycję programu edukacyjnego dla młodzieży pt. Czy naprawdę jesteśmy inni? - Razem w naszej szkole. Głównym partnerem akcji jest Telekomunikacja Polska.

Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji wraz z Ministerstwem Edukacji Narodowej i Sportu zaingurowało dziś II edycję programu edukacyjnego dla młodzieży pt. Czy naprawdę jesteśmy inni? - Razem w naszej szkole. Głównym partnerem akcji jest Telekomunikacja Polska.

Program ma na celu przełamywanie istniejących jeszcze barier w społeczeństwie i "budowanie" szkół, w których wszyscy, bez względu na swoją sprawność psychofizyczną będą czuć się dobrze i bezpiecznie.

W ramach kampanii wszystkie szkoły ponadgimnazjalne dostały specjalny materiał edukacyjny przygotowany przez Stowarzyszenie dzięki wsparciu Telekomunikacji Polskiej. W każdym z ponad 12 tys. pakietów są kasety video z filmem i materiały dydaktyczne pomocne w przeprowadzeniu lekcji wychowawczej na temat integracji.

Materiał filmowy został przygotowany w atrakcyjnej dla młodzieży formie i jego celem jest zbliżenie dwóch światów - sprawnych i niepełnosprawnych, obalenie mitów i stereotypów na temat ludzi niepełnosprawnych oraz przybliżenie sposobu "odbierania świata" przez osoby niewidome, niesłyszące, niepełnosprawne ruchowo i intelektualnie.

Efektem przeprowadzonych lekcji ma być przygotowanie przez pojedynczych uczniów lub całą klasę spotu trwającego 30-60 sekund o tematyce integracyjnej i zgłoszenie go na konkurs, organizowany przez MENiS i Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji. Zwycięzca otrzyma kamerę video, pozostali wyróżnieni - nagrody i dyplomy. Najciekawsze filmy zostaną - podobnie jak w poprzedniej edycji konkursu - pokazane na Europejskim Festiwalu Filmów Integracyjnych Ty i ja w Kołobrzegu w czerwcu 2005 r.

Telekomunikacja Polska jako operator odpowiedzialny społecznie wspiera projekty, które pomagają w realizacji idei integracji. Wierzymy, że program Razem w naszej szkole pomoże prawie 2 mln uczniów odpowiedzieć na pytanie Czy naprawdę jesteśmy inni? i lepiej zrozumieć świat osób niepełnosprawnych.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Telekomunikacja Polska

Przewiń w dół do następnego wpisu