DAJ CYNK

Tele2 chroni klientów przed dialerami międzynarodowymi

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 1485

W reakcji na nasilające się zjawisko tzw. dialerów międzynarodowych - Tele2 zdecydowało się zablokować możliwość łączenia się z przez sieć tego operatora z Wyspami Św. Tomasza i Książęcą, Wyspami Cooka oraz Tuvalu.

W reakcji na nasilające się zjawisko tzw. dialerów międzynarodowych - Tele2 zdecydowało się zablokować możliwość łączenia się z przez sieć tego operatora z Wyspami Św. Tomasza i Książęcą, Wyspami Cooka oraz Tuvalu.

24 września br. Tele2 Polska, wiodący alternatywny operator telekomunikacyjny w Polsce, wycofa z cennika i zablokuje możliwość łączenia się z Wyspami Św. Tomasza i Książęcą (numer kierunkowy: 00239), Wyspami Cooka (00682) oraz Tuvalu (00688). Jest to reakcja na nasilające się w ostatnim czasie zjawisko niechcianych połączeń z tymi kierunkami spowodowanych tzw. dialerami międzynarodowymi. Ich ofiarą padają użytkownicy modemowego dostępu do Internetu, po wejściu na niektóre strony z płatną treścią. Wobec tego zjawiska bezskuteczna okazuje się zarówno blokada połączeń typu 0-700, jak i programy antydialerowe. Zablokowanie możliwości realizowania tych połączeń ochroni abonentów korzystających z preselekcji połączeń międzynarodowych poprzez sieć Tele2, przed niechcianymi połączeniami.

Sądzimy, że zdecydowana większość abonentów nie chce być narażona na działanie dialerów międzynarodowych. W odpowiedzi na te oczekiwania zdecydowaliśmy się na całkowite zablokowanie możliwości łączenia się naszych abonentów z tymi wyspami, mimo że odbędzie się to kosztem uszczuplenia naszych przychodów. Jest to posunięcie radykalne, ale na daną chwilę jedyne skuteczne. Jeśli ktoś chce się nadal łączyć z tymi kierunkami, w dowolnej chwili może wybrać prefiks innego operatora lub korzystać z tzw. kart pre-paid do rozmów międzynarodowych jak np. Karta Świat naszej firmy - powiedział Piotr Nesterowicz, Dyrektor Generalny Tele2 Polska.

Tele2 nie wyklucza, że - w przypadku gdy specjaliści opracują skuteczną metodę ochrony przed dialerami międzynarodowymi - możliwość łączenia się z w/w wyspami zostanie przywrócona do cennika połączeń międzynarodowych operatora. Koszt minuty połączenia z tymi wyspami w Tele2 wynosił 3,95 zł z VAT (w planie standardowym TP SA 7,63 zł z VAT).

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Tele2

Przewiń w dół do następnego wpisu