DAJ CYNK

Mają rozmach… Xiaomi otwiera jednocześnie 100 salonów

Dodane przez: Mieszko

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 34739

Xiaomi nie ustaje w swojej ekspansji – producent pochwalił się właśnie nowym wyczynem.  W jednym momencie otwartych zostało 100 salonów sprzedaży Mi Store. Nie jest to jednak rekordowe osiągnięcie chińskiej marki.

Sto nowych salonów sprzedaży Mi Store firma Xiaomi otworzyła właśnie w Chinach. Wszystkie przywitały klientów tego samego dnia o tej samej godzinie. Czy sto sklepów to dużo? Na naszą miarę oczywiście tak, w realiach kraju producenta rzecz jasna nie. To wydarzenie nie jest jednak czymś wyjątkowym ani rekordowym. Ponad rok temu Xiaomi otworzyło jednocześnie aż 500 salonów Mi Store – tym razem w Indiach. To jest dopiero rozmach! Wówczas też chińska firma trafiła ze swoim wyczynem do Księgi rekordów Guinessa. 

Zobacz: Xiaomi bije rekord Guinessa w... jednoczesnym otwieraniu prezentów
Zobacz: Xiaomi Mi Mix Alpha w Warszawie. Producent zapowiada otwarcie kolejnego Mi Store

Otwarcia 100 nowych salonów sprzedaży w Chinach i otwarcia sklepów w Polsce mają jednak wspólny mianownik. To część strategii Xiaomi, która polega na coraz większym rozszerzaniu sprzedaży detalicznej w sklepach stacjonarnych. Taką wizję rozwoju firmy przedstawił w tym miesiącu też Lu Weibing, wcześniej CEO Redmi, a od niedawna CEO w Xiaomi China. Należy więc się spodziewać, że Mi Store’ów będzie przybywać, również u nas.

Zobacz: Nieudana promocja w Mi Store w Galerii Mokotów - oficjalne oświadczenie Xiaomi
Zobacz: Xiaomi otwiera nowe salony Mi Store i odpala promocję na Black Friday. Voucher 200 zł przy zakupie Redmi Note 8T

Nowo otwarte dziś chińskie salony Xiaomi w 80% prowadzone są na zasadzie franczyzy. W sumie liczba wszystkich salonów Mi Store na całym świecie osiągnęła już liczbę 6 tys. Pierwszy salon Xiaomi otwarty został w Chinach we wrześniu 2015 roku. W Polsce działa 14 salonów stacjonarnych firmy.

Zobacz: Xiaomi szykuje kolejny smart zegarek: Watch Color
Zobacz: Xiaomi Mi 10 będzie miał akumulator 4800 mAh
Zobacz: Xiaomi Mi 9T otrzymuje Androida 10

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: GizmoChina

Źródło tekstu: GizmoChina

Przewiń w dół do następnego wpisu