DAJ CYNK

Kraków zaopatrzy się w analizator widma

16.05.2016

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 4554

Ważne 7

3

Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Krakowie chce dodać do swojego wyposażenia analizator widma.

Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Krakowie chce dodać do swojego wyposażenia analizator widma.

Analizator widma, to urządzenie służące do prezentacji w czasie rzeczywistym widma sygnału elektromagnetycznego. Dzięki niemu Inspektorat będzie mógł precyzyjnie określić, który nadajnik łamie przepisy. Szczególnie w sytuacjach, kiedy obok siebie znajdują się maszty telefonii komórkowej, telewizji i Internetu. Bez tego urządzenia ustalenie, który z nich przekracza przyjęte normy jest bardzo trudne.

Zakup analizator sfinansuje miasto. Radni zarezerwowali w tym celu 200 tys. zł.

Zobacz: Mieszkańcy wywalczyli rozbiórkę stacji bazowej

Źródło tekstu: PAP

Komentarze
Zaloguj się
39. ~
0

2016-05-17 18:33:05

@34. wlo: To źle myślałeś, bo tam nie było nic do "kupienia", skoro w archiwach obozu jenieckiego w Bredzie znaleziono dokumenty potwierdzające fakt, że dziadek Tuska faktycznie był tam osadzony jako niemiecki jeniec.

Odpowiedz

38. ~xy
0

2016-05-17 18:30:35

@28: Ależ nie musisz mi takich rzeczy tłumaczyć, tylko nie wydaje mi się, by ktoś nadawał na "nie swojej" częstotliwości.

Odpowiedz

37. DanielR
0

2016-05-17 16:35:05

A mnie z wawelskim... smokiem! ;-)

Odpowiedz

36. kowcio
0

2016-05-17 16:31:49

No o to chodzi, lepiej niech się zajmą istotnym problemem w tym mieście, a nie co kto i ile promieniuje. A Kraków jedynie kojarzy mi się z tym smogiem :)

Odpowiedz

35. wlo
0

2016-05-17 16:20:55

Kampanii prezydenckiej oczywiście ;-)

Odpowiedz

34. wlo
0

2016-05-17 16:16:37

A ja cały czas myślałem, ze chodzi o służbę w wermachcie dziadka Tuska, o której mówił podczas kampanii w 2005...

Odpowiedz

33. wlo
0

2016-05-17 16:02:15

32 - pewny jesteś?

Odpowiedz

32. ~
0

2016-05-17 15:10:22

@31. wlo: Pozwolę sobie przypomnieć, że on to wówczas mówił o przedwyborczych obietnicach Donalda Tuska, a konkretnie o obietnicy obniżenia podatków PIT, CIT oraz VAT do poziomu 15%. Jak widać nie mylił się, "ciemny lud" faktycznie te obietnice wówczas kupił.

Odpowiedz

31. wlo
0

2016-05-17 13:30:12

No ale jak to powiedział nowy zarządca podstawowego medium narodowego - ciemny lud wszystko kupi... Więc ciemnotę się ludowi wciska ;-)

Odpowiedz

30. wlo
0

2016-05-17 13:29:26

Dodam tylko, w przypadku pól elektromagnetycznych bodaj od 2007 roku jest szczegółowy przepis wykonawczy do ustawy - Prawo ochrony środowiska, regulujący kwestie pomiarów natężenia pól w środowisku, sposobów ich prezentacji itp. Ja zupełnie nie rozumiem tej całej dyskusji, także głosu nowej Pani Minister, o potrzebie kontroli przestrzegania norm, w ogóle norm itd. Przecież to jest! Wystarcz zapytać odpowiednich osób - do cholery, czemu nie robicie co powinniście robić? I wypieprzyć na zbity pysk pierdzistołków nudzących się w robocie...

Odpowiedz

29. wlo
0

2016-05-17 13:21:33

27 - od kontroli przestrzegania poziomów pól elektromagnetycznych w środowisku jest Inspekcja Ochrony Środowiska nie UKE. Od zawsze. Ustawowo są zobowiązani m.in. do prowadzenia monitoringu, nie tylko w zakresie poziomów substancji w powietrzu (krakowski smog) ale i energii - pól elektromagnetycznych, hałasu itd.Brak narzędzi do realizacji ustawowych zadań powodował, ze nikt tego nie robił (a w większości nadal nie będzie robił). No ale cóż... Naród tego od rządzących nie wymaga widać ;-) Każdy liczy, ze kto inny napisze, podpisze się...

Odpowiedz

28. ABP
0

2016-05-17 13:06:56

@27: Jeśli będą mieli analizator widma, to będą w stanie określić na jakiej dokładnie częstotliwości nadaje nadajnik który wychodzi poza przydzielony mu zakres częstotliwości, przekracza zawartość harmonicznych czy nadaje z dużo większą mocą niż w zezwoleniu. A jak będą znali częstotliwość, to bez problemu znajdą właściciela. Jeśli pracuje na dziko, to do zgrubnej lokalizacji wystarczy pomiar anteną kierunkową z 2 czy 3 miejsc, a jak będą w pobliżu, to z przenośnym odbiornikiem bez problemu znajdą źródło sygnału.

Odpowiedz

27. ~xy
0

2016-05-17 11:28:24

Nie wydaje mi się, by Inspektorat był w stanie ocenić, który nadajnik łamie przepisy. Zresztą o jakie normy chodzi? A UKE od czego jest? Zdaje się są już odpowiednie służby, które to robią. @14, wlo: Ja np. "psuję" radary. Ale nie te znane z dróg i ulic ;-)

Odpowiedz

25. ~amigo
1

2016-05-17 10:58:31

Jak już inwestować to albo w filtry na kominy jak takie są albo w jakiś sprzęt z czujnikami pomiaru dymu czy nie są spalane śmieci. Bo spalanie paliw kopalnych to jeszcze ok gorzej jak ktoś pali śmieci.

Odpowiedz