DAJ CYNK

Gra Xyber Mech w Plus GSM

21.09.2004

Dodane przez: SirmarK

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 2

Ważne 0

0

Plus GSM rozpoczyna 22.09 br. rejestrację graczy do "beta-testów" pierwszej w Polsce gry multiplayer na telefony komórkowe.

Plus GSM rozpoczyna 22.09 br. rejestrację graczy do "beta-testów" pierwszej w Polsce gry multiplayer na telefony komórkowe. Usługa dostępna jest wyłącznie dla użytkowników sieci Plus GSM.

Xyber Mech to unikalna gra przygodowa, utrzymana w klimacie Science Fiction, umożliwiająca wspólną zabawę i interakcję tysiącom graczy jednocześnie. Fabuła gry przenosi użytkowników na arenę walk robotów bojowych zwanych Mechami. Rozgrywka polega na prowadzeniu pojedynków między Mechami sterowanymi przez pilotów. Gra wykorzystuje tzw. lokalizację użytkowników - położenie Mecha w wirtualnym świecie gry jest bezpośrednio związane z położeniem geograficznym telefonu komórkowego gracza.

Sterowanie Mechem odbywa się za pomocą wiadomości tekstowych SMS Premium. Do dyspozycji graczy zostanie oddana również strona WWW, za której pośrednictwem uczestnicy zabawy będą mogli modyfikować konfigurację swojego Mecha, zmieniać broń lub wyposażenie. Na stronach WWW udostępnione zostaną również rankingi graczy, prowadzone według punktów zdobytych w zwycięskich pojedynkach z innymi Mechami.

Pierwsza faza uruchomienia gry przewiduje rozpoczęcie rejestracji użytkowników biorących udział w współtworzeniu gry oraz w jej nieoficjalnym uruchomieniu - tzw. beta-testach. Zarejestrowani beta-testerzy uzyskają dostęp do forum społeczności graczy, zawierającego informacje o świecie i scenariuszu gry Xyber Mech, przykładowe materiały graficzne oraz forum dyskusyjne. Będą również mogli wziąć udział w konkursach związanych z współtworzeniem elementów gry.

Rejestracja uczestników beta-testów odbywa się przez wysłanie wiadomości SMS zawierającej nick (pseudonim) gracza pod numer 70100. W okresie promocji rejestracja kosztuje 6 gr z VAT, po promocji 61 gr z VAT. Szczegółowa instrukcja rejestracji znajduje się na stronie internetowej gry www.xm.plusgsm.pl, forum społeczności graczy dostępne jest na stronie www.xm.plusgsm.pl/forum

Gra Xyber Mech umożliwia rozgrywkę między nieograniczoną liczbą graczy jednocześnie. Jest pierwszą i zarazem jedyną na polskim rynku grą typu Mass Multiplayer On-line Game (MMOG) działającą na telefonach komórkowych.

Źródło tekstu: Plus GSM

Komentarze
Zaloguj się