DAJ CYNK

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad stworzy własnego Yanosika

LuiN

Wydarzenia

Spółki Qumak i Matic, na zamówienie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, przygotują Krajowy Punkt Dostępowy - system informujący o utrudnieniach w ruchu na drogach publicznych.Spółki Qumak i Matic, na zamówienie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, przygotują Krajowy Punkt Dostępowy - system informujący o utrudnieniach w ruchu na drogach publicznych.

W ramach umowy konsorcjum zaprojektuje, wdroży i uruchomi platformę informacyjną dla Krajowego Punktu Dostępowego, który umożliwi sprawną wymianę danych o ruchu drogowym pomiędzy publicznymi i komercyjnymi zarządcami dróg, służbami ratowniczymi oraz mediami.

Ponadto platforma będzie przekazywała komunikaty o utrudnieniach na drogach (takich jak: trudne warunki atmosferyczne, wypadki drogowe czy remonty) jak również informacje o dostępnych parkingach i Miejscach Obsługi Podróżnych przy drogach należących do transeuropejskiej sieci transportowej (TEN-T).

Uruchomienie systemu zaplanowano na IV kwartał 2017 roku. Konsorcjum będzie świadczyło usługi gwarancyjne przez okres 12 miesięcy z możliwością przedłużenia do 24 miesięcy. Wartość projektu przekracza 1,67 mln zł netto.

Krajowy Punkt Dostępowy jest realizowany w ramach projektu CROCODILE. CROCODILE ma przyczynić się do wymiany informacji pomiędzy zarządcami dróg sąsiadujących krajów oraz poprzez realizację Krajowych Punktów Dostępowych oraz zapewnić informacje o ruchu. W projekcie CROCODILE, oprócz Polski, bierze udział dziewięć państw: Austria, Cypr, Grecja, Niemcy, Republika Czeska, Rumunia, Słowenia, Węgry oraz Włochy.

Zobacz: Yanosik od teraz nie tylko w Polsce
Zobacz: Tańsze OC za styl jazdy w Yanosiku

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Qmak