Internet co jakiś czas oznajmia głosem nieznoszącym sprzeciwu, że oto teraz, właśnie teraz Unia Europejska zmusiła Apple do wspólnej ładowarki. Co jednak posunięcia Unii naprawdę znaczą dla amerykańskiej firmy?
Cała historia rozpoczęła się w 2009 roku od ugody podpisanej z Unią Europejską przez właściwie wszystkich liczących się producentów sprzętu. Podpisała ją zarówno Nokia, jak i Apple. Po wielu trudach udało się w końcu ujednolicić prawie cały rynek, nawet Apple wprowadził na rynek odpowiedni adapter. Zadebiutował on razem z modelem iPhone 5.
Jednak ostatnia rezolucja Parlamentu Europejskiego uchwalona stosunkiem głosów 582 do 40 jeszcze nie kończy sprawy. To dopiero początek, bo tak naprawdę sama Unia Europejska przyznaje, że by osiągnąć jeden standard możliwych jest kilka ścieżek. Nawet samo pojęcie wspólnego standardu można rozumieć różnorako.
Unia Europejska przyznaje, że ładowanie bezprzewodowe jest pewnym pomysłem na wyjście z sytuacji, jednak obecnie jest ono prawie dwukrotnie mniej wydajne. Jest też możliwość, że Apple sam wycofa się z Ligtning, bez zmuszania go. Widzieliśmy już iPada z USB-C, a w 2021 podobno ma się pojawić iPhone z USB typu C.
Zobacz iPhone bez złącza Lightning w 2021 roku?
Zobacz Komisja Europejska wszczyna kolejne śledztwo przeciwko Google'owi
Źródło tekstu: appleinsider
Przeceż to nie jest sprzęt do gotowania tylko do wyciągania kasy od naiwnych thebili.
Ale wiesz, że jak nie wyciągniesz pieniędzy w trakcie 30s to bankomat ich nie kradnie tylko wracają ...
Doprowadzą do katastrofy kosmicznej. Zaburzą przestrzeń siłową grawitacji i doprowadzą do upadku ksi ...
Nigdy nie przejdę obok biednego nie spuszczają mu na ryja solidnej hary, morze specjalnie wylazłeś n ...
Akurat bankowi wszystko jedno bo okradłeś w ten sposób innego Polaja a nie bank.