DAJ CYNK

[Aktualizacja] Awaria Google: użytkownicy telefonów mają problemy z aplikacjami

Dodane przez: msnet

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 203776

Google awaria problemy z działaniem aplikacji na telefonach

Google ma awarię. Użytkownicy skarżą się na niedziałające aplikacje na telefonach. Niektórzy twierdzą, że nie działają wszystkie usługi giganta z Mountain View.

W serwisie downdetector.pl rośnie liczba zgłoszeń dotyczących problemów z aplikacjami Google na telefonach. Co ciekawe, wiele osób zgłasza problemy z działaniem również innych aplikacji mobilnych, takich jak WhatsApp, Teams czy HBO GO. Na własnym telefonie (Samsung Galaxy Note10+) zauważyłem, że jest jakiś problem ze sklepem Google Play. Mam dwie aplikacje do zaktualizowania i w obu przypadkach proces od dłuższego czasu "wisi" na etapie "Oczekuje" (na pobranie).

Zobacz: Google chce nas przekonać do Google Lens nowym widżetem wyszukiwarki
Zobacz: Google Play: za darmo aplikacje i gry o wartości 150 zł!

Czy tylko u mnie jest awaria Google

google mi nie dziala w telefonie no super sie ten dzien zapowiada

Super nie wywala mnie jeszcze z twt, jedno dobre ale TAK TO NAWET GOOGLE MI NIE DZIAŁA ALBO SPRZĄTACZ

Ej czy wam też się zjebał google? Nic nie mogę w telefonie zrobić. Ani na gmaila wejść, ani wyszukiwarki włączyć, TEAMS TEŻ NIE DZIAŁA XD

– przykładowe komentarze na downdetector.com (pisownia oryginalna)

A liczba zgłoszeń wciąż rośnie. Poniżej wykres pokazujący ich liczbę, z serwisu downdetector.pl.

Google awaria downdetector

Nie wiemy, co jest źródłem problemów. Kilka godzin temu użytkownicy zgłaszali awarię Gmaila, co zostało odnotowane na stronie Panelu stanu Google Workpace. Ta awaria, jak twierdzi amerykańska firma, została jednak usunięta, o czym świadczy wpis z godziny 7:18:

Problem z usługą Gmail został rozwiązany. Przepraszamy za niedogodności i dziękujemy za cierpliwość oraz nieustające wsparcie. Zapewniamy, że niezawodność systemu jest dla firmy Google priorytetem i stale pracujemy nad ulepszaniem naszych systemów.

Zobacz: Awaria Facebooka. Nie działa również Messenger i Instagram
Zobacz: LinkedIn nie działa - globlana awaria serwisu społecznościowego

Aktualizacja:

W Internecie pojawiły się informacje, że problemy z aplikacjami Google (i nie tylko) na telefonach mogły być spowodowane komponentem Android System WebView. Jego aktualizacja do najnowszej wersji (z 22.03.2021) powinna pomóc. Aplikacja jest dostępna w sklepie Google Play.

Nie możesz zaktualizować Android System WebView? Pomóc może też aktualizacja aplikacji Google Chrome, gdzie ten komponent jest "zaszyty".

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: downdetector, wł.

Przewiń w dół do następnego wpisu