DAJ CYNK

Awaria Facebooka. Nie działa również Messenger i Instagram (aktualizacja)

Dodane przez: Anna Rymsza (Xyrcon)

Kategoria: Aplikacje

Interakcje: 78896

Facebook ma awarię, nie działa też Messenger i Instagram

Facebook zaliczył sporą awarię. Z różnych źródeł docierają o nas informacje o tym, że nie działa Facebook i Messenger w przeglądarce. Z aplikacjami na razie wszystko w porządku.

Problemy zac zaczęły się około godziny 17:30 2 marca 2021 roku i narastają w czasie pisania artykułu. Po raportach zgłoszonych na downdetector.com widać, że najwięcej zgłoszeń wysłali mieszkańcy Warszawy, Poznania i Trójmiasta, narasta też niepokój we Wrocławiu. 

Raporty o awarii Facebooka

Podobne problemy mają użytkownicy Messengera. Ucierpiał równiez Instagram. Wzrost liczby zgłoszeń sugeruje, że wszystkie wymienione serwisy dotknęła ta sama awaria.

Awaria Messengera i Instagrama

Facebook, Messenger i Instagram działają prawidłowo przy korzystaniu z aplikacji mobilnej. Wygląda jakby problem z dostępem dotyczył (na razie?) wyłącznie serwerów obsługujących przeglądarki, co możemy potwierdzić. Nie mamy problemów z dostępem przez aplikacje mobilne, działa też Facebook Creator Studio.

Zobacz: Facebook znowu ma awarię. Tym razem dotyka ona użytkowników Messengera
Zobacz: Użytkownicy iPhone'ów, porzućcie swoją prywatność! – zachęca nowa reklama Facebooka

Problemy z infrastrukturą Facebooka nie dotknęły WhatsAppa. Dajcie nam znać w komentarzach, czy też macie problemy z tymi usługami. Będziemy informować o rozwoju sytuacji.

Aktualizacja 2.03.2021, 21:00

Facebook wciąż nie jest dostępny dla wielu użytkowników, wciąż nie ma problemów z aplikacjami. Co ciekawe, awaria może wcale nie leżeć po stronie Facebooka albo dotyczy tylko użytkowników z naszego kraju. Niemcy, Czesi i Słowacy nie zgłaszają żadnych problemów, nie ma o nich wzmianki w mediach anglojęzycznych. W podobnym czasie co my, problemy mieli Francuzi, ale tylko z Instagramem.

 

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: wł.

Przewiń w dół do następnego wpisu