DAJ CYNK

Płatności HCE w ING Banku Śląskim

14.03.2017

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Taryfy, promocje, usługi

Interakcje: 30

Ważne 3

2

ING Bank Śląski, we współpracy z Mastercard, 14 marca uruchamia w aplikacji Moje ING mobile usługę "Mastercard w telefonie", umożliwiającą zbliżeniowe płatności telefonem.ING Bank Śląski, we współpracy z Mastercard, 14 marca uruchamia w aplikacji Moje ING mobile usługę "Mastercard w telefonie", umożliwiającą zbliżeniowe płatności telefonem.

Zbliżeniowe płacenie telefonem jest proste jak w przypadku płatności kartą bezstykową - wystarczy przyłożyć telefon z wybudzonym ekranem do terminala płatniczego. W przypadku kwoty powyżej 50 zł dodatkowo na terminalu należy wpisać kod PIN karty. Klienci ING, którzy uruchomią "Mastercard w telefonie" będą mogli z niej korzystać we wszystkich sklepach i punktach usługowych, które posiadają terminale z funkcją zbliżeniową - takich urządzeń jest już 465 tys. w Polsce (ok. 90% wszystkich terminali) i ponad 6 mln na całym świecie.

Aktywacja usługi odbywa się w aplikacji Mój ING mobile. Wirtualna karta płatnicza Mastercard zostaje przypisana do danego telefonu. Aby korzystać z tego rodzaju płatności, telefon z zainstalowaną aplikacją bankowości mobilnej ING Banku Śląskiego musi posiadać system operacyjny Android w wersji 4.4 lub wyższej i mieć aktywną antenę NFC. W trakcie dokonywania płatności nie jest wymagane połączenie z Internetem. Usługa działa też bez względu na to, z usług jakiego operatora komórkowego korzysta użytkownik i jaki rodzaj karty SIM znajduje się w jego telefonie.

Źródło tekstu: ING Banku Śląskim

Komentarze
Zaloguj się
Polecane tematy