DAJ CYNK

Galaxy Z Fold3 zmierzy ciśnienie krwi? Samsung ma na to patent

Marian Szutiak

Sprzęt

Samsung Galaxy Z Fold3 ciśnienie krwi patent

Samsung ma patent na technologię pomiaru ciśnienia krwi za pomocą składanego smartfonu. Rozwiązanie to może trafić do następców modeli Galaxy Z Fold2 lub Galaxy Z Flip.

Samsung złożył w kwietniu 2020 roku wniosek patentowy o nazwie Foldable electronic device and method of estimating bioinformation using the same (składane urządzenie elektroniczne i metoda szacowania bioinformacji z jego wykorzystaniem) do Urzędu Patentów i Znaków Towarowych Stanów Zjednoczonych (USPTO) oraz Światowej Organizacji Własności Intelektualnej (WIPO). Dokumentacja została zatwierdzona i opublikowana 25 marca 2021 roku.

Zobacz: Galaxy A22 5G coraz bliżej – to będzie ten najtańszy smartfon 5G Samsunga
Zobacz: Samsung na Dzień Ziemi: dzięki upcyklingowi stare smartfony Galaxy zyskają nowe życie jako urządzenia IoT

Jak podaje serwis LetsGoDigital, opatentowana technologia może zostać zastosowana zarówno w składanym smartfonie typu Galaxy Z Fold, jak i  Galaxy Z Flip. Kluczowym elementem tego rozwiązania są dwa czujniki obrazu schowane pod dolną powierzchnią zginanego wyświetlacza. By skorzystać z czujnika, użytkownik będzie musiał przyłożyć palec do jednego lub obu tych czujników. Alternatywne czujniki mogą być też umieszczone po zewnętrznej stronie urządzenia.

Samsung Galaxy Z Fold3 patent

Zestaw czujników ma pozwolić na określenie między innymi takich informacji o zdrowiu użytkownika, jak:

  • ciśnienie krwi,
  • wiek naczyniowy,
  • sztywność tętnic,
  • poziom stresu,
  • poziom zmęczenia.

By pomiar był jak najbardziej zgodny z rzeczywistością, Samsung ma przy tym uwzględniać płeć, masę oraz BMI użytkownika.

Obecnie nie wiemy, czy Samsung zastosuje opatentowane rozwiązanie w najbliższych "składakach", czyli modelach Galaxy Z Fold3 i Galaxy Z Flip3. Dowiemy się o tym już niedługo, gdy oba urządzenia zostaną zaprezentowane. Powinno to nastąpić w lipcu tego roku.

Zobacz: Asus ZenFone 8 Mini pojawi się 12 maja
Zobacz: Jaki telefon kupić na wiosnę? Najlepsze smartfony – kwiecień 2021

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: LetsGoDigital

Źródło tekstu: LetsGoDigital

Przewiń w dół do następnego wpisu