DAJ CYNK

Samsung Galaxy F na koncepcyjnym wideo. Gdy finalne urządzenie trafi na rynek, nie będzie tanie

13.11.2018

Dodane przez: msnet

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 3883

Ważne 1

0

7 listopada bieżącego roku Samsung pokazał możliwości składanego wyświetlacza Infinity Flex. Będzie on podstawą mającego zadebiutować w przyszłym roku zginanego smartfonu, a teraz stał się inspiracją dla YouTubera o nazwie Concept Creator.

Zgodnie z tym, co Samsung zaprezentował w ubiegłym tygodniu, elastyczny wyświetlacz Infinity Flex można zginać na pół i rozginać setki tysięcy razy bez obniżenia jego jakości i komfortu pracy na nim. W ekran ten zostanie wyposażony zginany smartfon Samsunga, model Galaxy F (nie wiadomo, czy tak będzie się nazywać finalne urządzenie), który powinien wystartować wraz z serią Galaxy S10 w pierwszym kwartale 2019 roku. Prototyp urządzenia, który został użyty podczas pokazu Samsunga, nie ujawnił zbyt wiele szczegółów konstrukcyjnych, poza tym, że na zewnątrz będzie miał mały ekran o przekątnej 4,6 cala, natomiast po otwarciu użytkownikowi pokaże się wyświetlacz o przekątnej 7,4 cala (informacje o wielkości ekranów nie są oficjalne).

Zginany ekran oraz pochodzące z różnych źródeł informacje stały się inspiracją do stworzenia koncepcyjnego zginanego smartfonu. Na zamieszczonym poniżej filmie zobaczymy, jak według wizji jego twórcy mogłoby wyglądać urządzenie Samsunga. Znajdziemy tu dwa wyświetlacze, podwójny aparat fotograficzny z tyłu i pojedynczy z przodu, a także gniazdo audio Jack 3,5 mm.

Samsung musi jeszcze podjąć decyzję w sprawie ostatecznego wyglądu składanego smartfonu. Podobno branych pod uwagę jest 5 różnych projektów, różniących się między innymi kierunkiem otwierania urządzenia - na bok lub z dołu do góry. Różne źródła wskazują, że Samsung wyprodukuje w 2019 roku co najmniej milion egzemplarzy Galaxy F, a każdy z nich będzie kosztował w sprzedaży około 1800 dolarów (6870 zł).

Zobacz: Samsung pokazał składany smartfon, a także nowy interfejs dla swoich urządzeń z Androidem
Zobacz: Samsung wyprodukuje na początek tylko 100 tysięcy sztuk zginanego Galaxy F
Zobacz: Samsung ciągle robi telefony z klapką. W2019 to flagowiec z dwoma ekranami Super AMOLED

Źródło tekstu: Phone Arena

Przewiń w dół do następnego wpisu