DAJ CYNK

Orange wypuszcza nowy sprzęt. Livebox 7 debiutuje w pierwszym kraju (aktualizacja)

Marian Szutiak

Sprzęt

Orange wypuszcza nowy sprzęt. Livebox 7 debiutuje w pierwszym kraju

Orange wprowadza na rynek urządzenie Livebox 7, na początek we Francji. Nowy sprzęt jest kompatybilny z pomarańczową siecią światłowodową XGS-PON, oferującą klientom indywidualnym pobieranie danych z szybkością do 5 Gb/s oraz ich wysyłanie z szybkością do 1 Gb/s.

Livebox 7 to najnowsze urządzenie do korzystania z usług światłowodowych Orange. Obsługuje on sieć XGS-PON, która dzięki nowemu sprzętowi zaoferuje:

  • pobieranie danych do 5 Gb/s i wysyłanie do 1 Gb/s dla klientów indywidualnych,
  • pobieranie do 8 Gb/s i wysyłanie do 2 Gb/s dla klientów biznesowych.

Pomarańczowy operator rozszerza również możliwość korzystania z Wi-Fi 6E na zdecydowaną większość swoich klientów. Będą oni mogli z tego korzystać również za pomocą urządzeń Livebox 6.

Aby sprostać najbardziej wymagającym zastosowaniom, nowy Livebox 7 umożliwia wszystkim członkom tego samego gospodarstwa domowego korzystanie z najlepszych rozwiązań Orange Wi-Fi (gry, wideo, telewizja o ultra wysokiej rozdzielczości itp.). Dzięki Wi-Fi 6E można jednocześnie podłączyć kilka urządzeń do jednego z 3 dostępnych pasm częstotliwości, aby cieszyć się wydajnym połączeniem i mniejszymi opóźnieniami.

– poinformował Orange

Orange Livebox 7

Livebox 7 został zaprojektowany tak, aby można go było łatwo naprawić, a jego obudowa pochodzi w 100% z recyklingu i nadaje się do powtórnego przetworzenia. Urządzenie oferuje również możliwość włączenia trybu uśpienia, co ma zmniejszyć zużycie energii.

Teraz, dzięki Wi-Fi 6E dostępnemu w Liveboksie 6 i 7, nasi klienci mają możliwość korzystania z najlepszych sieci Orange. Livebox 7 jest bardziej wydajny i spełnia najbardziej wymagające zastosowania dzięki zwiększonym prędkościom. Nasze podejście do ekoprojektu zostało certyfikowane przez Bureau Veritas, jako pierwszy we Francji dla Orange Box. Po raz kolejny jesteśmy w awangardzie innowacji z korzyścią dla naszych klientów.

– powiedział Jean François Fallacher, Zastępca Dyrektora Zarządzającego, Dyrektor Generalny Orange France

Aktualizacja:

Francja Francją, a co z Polską? Jak się dowiedziała redakcja TELEPOLIS.PL, u nas Funboxa 7 nie będzie. Orange Polska pracuje jednak nad wprowadzeniem do oferty Funboxa 10, który ma być jeszcze lepszy.

Zobacz: Orange Polska zasili infrastrukturę energią ze słońca
Zobacz: Orange: nowy bonus dla klientów usług na kartę

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Orange

Źródło tekstu: Orange, SatKurier