DAJ CYNK

Motorola RAZR od środka. Tak wyglądają mechanizmy składające ekran

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 10552

Motorola RAZR składany ekran

Redakcja portalu CNET miała okazję pojawić się w laboratorium Motoroli. Dzięki temu możemy zobaczyć, jak testowana jest odporność składanego smartfonu oraz w jaki sposób został zbudowany mechanizm składający obudowę nowego RAZR-a.

O tym, że Motorola RAZR składa się nietypowo i zupełnie inaczej niż inne składane smartfony wiemy już od kilku dni. Wiem jak mechanizmy wyglądają i działają od zewnątrz, ale nie ukrywam że bardzo ciekawiło mnie jak to wszystko wygląda od środka.

Zobacz: MOTOROLA RAZR - cała prawda o telefonie

Wiemy również, że nad zawiasem składającym RAZR-a pracowała firma Lenovo, ale dopiero materiał CNET-u wyjaśnił, że mamy tu do czynienia z identycznym mechanizmem jak w laptopach serii Yoga. Zawias w Galaxy Foldzie Samsunga jest bardzo skomplikowany i stworzyli go szwajcarscy zegarmistrzowie. Co widać po jego rozłożeniu na części pierwsze. Choć konstrukcja RAZR-a wydaje się znacznie prostsza, to mimo wszystko to też jest bardzo skomplikowany mechanizm. Ale to nieco inny sposób skomplikowania. I naprawdę bardzo ciężko jest to opowiedzieć słowami, dlatego lepiej zobaczyć materiał. Naprawdę świetnie została w nim wyjaśniona kwestia zginania ekranów. Nie da się tego wytłumaczyć lepiej, niż składając kartkę papieru.

Zobacz: Tak wygląda wnętrze Galaxy Folda. Zawias smartfonu jest bardzo skomplikowany

Dodam jeszcze, że wideo wyjaśnia, dlaczego w momencie zamykania klapki pod ekranem pojawia się otwór. Motorola tłumaczy to tym, że zakrycie tej przestrzeni wymagałoby dodania kolejnego ruchomego elementu konstrukcji. A to kolejny skomplikowany czynnik narażony na uszkodzenia. Oby tylko nie okazało się, że przez ten otwór wpadają takie ilości kurzu, że działanie klapki może się z czasem mocno pogorszyć.

Zobacz: XGIMI MoGo - kompaktowe projektory dostępne w Polsce

Zapraszam też do naszego materiału na temat Motoroli RAZR.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: CNET; wł

Przewiń w dół do następnego wpisu