DAJ CYNK

Tak wygląda wnętrze Galaxy Folda. Zawias smartfonu jest bardzo skomplikowany

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 10051

Galaxy Fold JerryRigEverything

Zack z kanału JerryRigEverything zajrzał do wnętrza składanego smartfonu Samsunga - Galaxy Fold. Czy są tam tam jakieś nietypowe rozwiązania? Jak wygląda zawias smartfonu i czy Folda można podzielić na pół i używać tylko jednej części?

Wnętrze Galaxy Folda to w zasadzie trochę bardziej zabudowany, ale typowy smartfon. Z tą różnicą, że poszczególne komponenty zostały rozłożone na obu połowach obudowy. Na uwagę zasługuje rozwiązanie zastosowane przy głośniku, którego wnętrze jest wypełnione niewielkimi drobinkami. Podobnie wygląda to w nowych iPhone'ach i ma za zadanie sprawiać wrażenie słyszenie dźwięku ze znacznie większego głośnika, niż ma to miejsce w rzeczywistości.

Zobacz: Ultracienkie obiektywy pomogą jeszcze bardziej odchudzić smartfony

Jak dobrze wiemy, Fold ma dwa akumulatory, z czego jeden z nich jest wyraźnie większy od drugiego. W sposób typowy dla Samsunga ogniwa są mocno przyklejone do obudowy, przez co trzeba je bardzo delikatnie odklejać, co wymaga jednak użycia sporo siły. Przypadkowe wygięcie akumulatora może go poważnie uszkodzić i doprowadzić do wybuchu.

Zobacz: iFixit sprawdził, jak Samsung naprawił telefon Galaxy Fold

Czy Folda można podzielić i używać tylko jednej połowy? Niestety nie jest to możliwe. Wszystko dlatego, że gniazdo ładowania znajduje się w jednej połowie. a zewnętrzny ekran w drugiej. Z tego powodu nie można przerobić go na nietypowy, podłużny smartfon.

Zawias, to obok składanego ekranu najciekawszy element konstrukcji. I faktycznie jest on bardzo skomplikowany, a informacje Samsunga, że przy jego tworzeniu pracowali szwajcarscy zegarmistrzowie zdecydowanie nie są przesadzone. Zawias składa się z wielu ruchomych elementów, a całość jest niezwykle precyzyjna.

Zobacz: Samsung Galaxy Fold - jak ja go pragnę! Miałem hejtować, nie potrafię

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: JerryRigEverything; wł

Przewiń w dół do następnego wpisu