DAJ CYNK

iFixit sprawdził, jak Samsung naprawił telefon Galaxy Fold

Dodane przez: msnet

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 7572

Samsung Galaxy Fold rozebrany przez iFixit

Serwis iFixit po raz drugi wziął na swój warsztat składany smartfon Samsung Galaxy Fold. Sprawdzono, co naprawił producent przed wypuszczeniem telefonu na rynek oraz oceniono łatwość naprawy tego urządzenia.

Samsung Galaxy Fold to składany smartfon, który został zaprezentowany w lutym 2019 roku, ale z powodu problemów konstrukcyjnych dopiero we wrześniu trafił do sprzedaży na wybranych rynkach. W październiku urządzenie będzie można kupić także w Polsce.

Zobacz: Pierwsza partia Samsungów Galaxy Fold w Korei wyprzedana
Zobacz: Samsung Galaxy Fold w Polsce od 18 października

Głównymi problemami Folda, które opóźniły o kilka miesięcy jego debiut rynkowy, to zbyt łatwa do usunięcia folia zabezpieczająca elastyczny wyświetlacz, a także brud łatwo dostający się do zawiasów, wpływając na ich działanie. Samsung naprawił te wady konstrukcyjne poprzez dociągnięcie folii na ekranie do krawędzi, tak by nikt nie próbował jej zdjąć, a także uszczelniając konstrukcję. Producent zamknął luki po obu stronach wyświetlacza ochronnymi pokrywami, a same zawiasy pokrył taśmą.

Zobacz: Składany Galaxy Fold to odporny smartfon, który zadziwiająco łatwo można uszkodzić
Zobacz: Nowy Galaxy Fold, stare problemy z ekranem

Jak zauważył iFixbit podczas rozbierania Galaxy Folda, w urządzeniu zastosowano również dodatkową warstwę ochronną z metalu. Po tych zmianach smartfon jest jednak wciąż bardzo delikatnym urządzeniem, a w dodatku dosyć trudnym do naprawy.

Samsung Galaxy Fold rozebrany przez iFixit

Samsung Galaxy Fold otrzymał od iFixit ocenę 2/10. Pozytywnie oceniono fakt, że do odkręcenia wszystkich śrubek wystarczy jeden śrubokręt w standardzie Philipsa. Ponadto wiele komponentów smartfonu ma budowę modułową, co pozwala je wymienić niezależnie od innych. Wśród wad wymieniono:

  • mechanizm składania smartfonu prawdopodobnie zużyje się z czasem, powodując powstawanie naprężeń w zawiasach i wyświetlaczu,
  • wyświetlacz jest dosyć kruchy, a jego wymiana kosztowna (599 dolarów),
  • wymiana baterii jest bardzo utrudniona - pomaga użycie rozpuszczalnika, ale ryzykujemy w ten sposób uszkodzeniem wsporników wyświetlacza,
  • przyklejone szkło z przodu i z tyłu oznacza większe ryzyko stłuczenia i utrudnia rozpoczęcie naprawy.

Zobacz: iPhone 11 Pro Max rozebrany przez serwis iFixit
Zobacz: Fairphone 3 w rękach iFixit - znowu 10 na 10

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: iFixit

Źródło tekstu: iFixit

Przewiń w dół do następnego wpisu