DAJ CYNK

Fairphone 3 w rękach iFixit - znowu 10 na 10

Dodane przez: msnet

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 5752

Faiphone 3 to telefon stworzony do samodzielnej naprawy. Potwierdził to serwis iFixit, który przyznał urządzeniu maksymalną ocenę za łatwość tego procesu.

Filozofia producenta smartfonu Fairphone 3 jest prosta - urządzenie ma służyć użytkownikowi jak najdłużej, co jest możliwe dzięki pozwoleniu mu na samodzielną naprawę. Żeby rozebrać telefon na części, wystarczy jeden śrubokręt, który w dodatku jest dołączony do zestawu. Teoria brzmi nieźle, a jak jest z praktyką? Na to pytanie odpowiedział serwis iFixit, który wziął Fairphone'a 3 na swój warsztat.

Zobacz: Fairphone 3 to smartfon do samodzielnej naprawy

Fairphone 3 okazał się bardzo łatwy do rozebrania, jak i ponownego złożenia - podobnie jak jego poprzednik. iFixit docenił przejrzystość projektu oraz modułową budowę urządzenia, a także brak kleju, który występuje w dużych ilościach we współczesnych smartfonach. Serwis podsumował swój test następująco:

  • Kluczowe elementy, takie jak bateria i ekran, zostały potraktowane priorytetowo w projekcie i są dostępne bez użycia narzędzi lub za pomocą zwykłego śrubokręta krzyżakowego.
  • Wskazówki wizualne wewnątrz telefonu pomagają w demontażu i wymianie jego części i modułów.
  • Wymiana kompletnych modułów jest bardzo łatwa. Przejście na ich części wewnętrzne jest również możliwe i wymaga śrubokrętu Torx.
  • Części zamienne są dostępne na stronie internetowej producenta.
  • Większość elementów wewnątrz modułów można indywidualnie wymieniać, choć niektóre są lutowane.

Ocena końcowa: 10/10.

Zobacz: OnePlus 7 Pro rozebrany na części przez iFixit. Skomplikowany, ale sporo da się naprawić samemu
Zobacz: Google Pixel 3a rozebrany przez iFixit. Jest prostszy do naprawienia od większości telefonów

Fairphone 3 to smartfon wyposażony w 5,65-calowy ekran IPS LCD o rozdzielczości 1080 x 2160 pikseli oraz dwa aparaty fotograficzne o rozdzielczości 12 Mpix (f/1.8) z tyłu i 8 Mpix (f/2.0) z przodu. Wewnątrz obudowy, odpornej na pyły i wodę zgodnie z normą IP54, pracuje chipset Qualcomm Snapdragon 632, współpracujący z 4 GB pamięci RAM i 64 GB przestrzeni na dane. Jest też slot na karty pamięci microSD. Całość jest zasilana akumulatorem o pojemności 3060 mAh.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: iFixit

Źródło tekstu: iFixit

Przewiń w dół do następnego wpisu