DAJ CYNK

Galaxy Fold 2 będzie wodoodporny

Dodane przez: Xyrcon

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 6465

Rozłożony Galaxy Fold 2

Samsung pokazał, że jest w stanie produkować składane smartfony, które są praktyczne i niezawodne. Ale czy mogą być do tego wodoodporne? Jak najbardziej.

Jesienią 2020 roku spodziewamy się zobaczyć kolejną generację smartfonu Samsung Galaxy Fold. Galaxy Fold 2 ma być wodoodporny. Zapewne towarzyszyć mu będzie tańszy braciszek z mniejszym wyświetlaczem zewnętrznym i nieco starszymi komponentami.

Zobacz: Galaxy Fold to więcej niż smartfon. Recenzja składanego Samsunga

Galaxy Fold 2 – co o nim wiemy?

Wiemy, że jest w przygotowaniu i prawdopodobnie będzie wodoodporny. Nowy patent Samsunga opisuje „składane urządzenie elektroniczne, zawierające wodoodporną strukturę”. Opis jest dość skomplikowany, ale chodzi o zabezpieczenie przed wodą niektórych zewnętrznych i wewnętrznych komponentów smartfonu z zawiasem.

Nie wiemy, jaką normę IP miałby spełniać ten smartfon, ale na pewno jest to krok w dobrą stronę. Ochrona przed cieczami smartfonu, który ma elastyczny ekran, nie jest łatwym zadaniem. Jeszcze nikt tego nie dokonał i Samsung może być pierwszy.

To jednak nie koniec nowych informacji. Plotki o Galaxy Fold 2 informowały o większym ekranie zewnętrznym, tymczasem ilustracje dołączone do patentu pokazują ekran znacznie mniejszy. Niezawodny LetsGoDigital przygotował rendery, na podstawie rysunków technicznych. Smartfon wygląda mniej-więcej tak:

Galaxy Fold 2 rozłożony

Raczej nie jest to Galaxy Fold 2, pozostają więc spekulacje. Mamy dwie możliwości. Pierwsza to Galaxy Fold Lite, czyli tańsza wersja składaka z mniejszym ekranem zewnętrznym i starszymi podzespołami. Od dłuższego czasu mówi się o tym, że Samsung zamierza obniżyć ceny składanych smartfonów, by szersze grono odbiorców mogło poznać ich możliwości.

Druga opcja to Galaxy Note Fold – smartfon z linii Galaxy Note, który będzie obsługiwał rysik S Pen. O takim modelu też już co nieco słyszeliśmy. Przypuszczam jednak, że bardziej prawdopodobna jest ta pierwsza wersja. Plotki mówią też o tańszym Galaxy Z Flip, więc wszystko składa się w spójne portfolio.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: LetsGoDigital

Źródło tekstu: LetsGoDigital, SamMobile

Przewiń w dół do następnego wpisu