DAJ CYNK

Na nowe iPady Pro jeszcze poczekamy, ale zaoferują ciekawą nowość

Damian Jaroszewski (NeR1o)

Sprzęt

Na nowe iPady Pro jeszcze poczekamy, ale będą miały inne ekrany

Apple już pracuje nad nowymi iPadami Pro. Pomysł na jeden z modeli został porzucony, ale w zamian firma z Cupertino szykuje dwa inne urządzenia z nowymi ekranami.

Apple prawdopodobnie zrezygnował z pomysłu wprowadzenia na rynek 14,1-calowego iPada Pro z ekranem Mini LED. W zamian firma z Cupertino zaprezentuje dwa inne modele, chociaż przyjdzie nam na nie jeszcze trochę poczekać.

Dwa iPady Pro dopiero w 2024 roku

Według plotek nowe iPady Pro zadebiutują dopiero w 2024 roku, więc trzeba uzbroić się w cierpliwość. W planach Apple mają być dwa modele: 11,1- oraz 13-calowy. Oba mają być wyposażone w matryce OLED, które do tej pory nie były wykorzystywane przez nadgryzione jabłko, a przynajmniej nie w tabletach. 12,9-calowy iPad Pro ma ekran Mini LED, a 11-calowy zwykły LCD.

Oprócz nowych matryc iPady Pro mają mieć węższe ramki wokół ekranów, a także nowy design, chociaż nie wiemy, co dokładnie kryje się pod tym stwierdzeniem. Jednak w przypadku tabletów raczej trudno oczekiwać jakiejś rewolucji. Nowe iPady Pro na pewno dostaną też odświeżone układy z serii Apple M, które powinny zaoferować lepszą wydajność i potencjalnie mniejsze zużycie energii, a tym samym dłuższy czas pracy z dala od ładowarki.

To jednak tylko plotki, więc radzę podchodzić do nich z pewnym dystansem. Czasu do ewentualnej premiery jest jeszcze dużo, więc na pewno nie raz i nie dwa usłyszymy jeszcze o nowych urządzeniach Apple.

Zobacz: Apple miał w planach jeszcze jednego iPada. Mógł być hitem
Zobacz: Były pracownik przez lata okradł Apple na wiele milionów dolarów

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: NYC Russ / Shutterstock.com

Źródło tekstu: MacRumors, wccftech