Revolut idzie jak burza. Polacy rzucili się na jego usługi
Revolut pochwalił się swoim najnowszym osiągnięciem – przekroczył pułap 25 milionów klientów indywidualnych. Wśród nich ponad 2 miliony to mieszkańcy Polski. Firma planuje ekspansję na kolejne rynki zagraniczne.

Cztery miesiące temu, w lipcu 2022, Revolut informował o przekroczeniu liczby 20 mln klientów. Od tego czasu udało mu się polepszyć ten wynik o 5 milionów, do czego przyczyniło się blisko pół miliona osób z Polski. To niemałe osiągnięcie, biorąc pod uwagę, że fintech powstał w 2015 roku, a w poprzednich latach przyrost liczby klientów nie był tak dynamiczny.
Początkowo Revolut oferował tylko aplikację do wymiany walut i przelewy międzynarodowe. Dziś ponad 25 milionów jego klientów korzysta ze znacznie większego portfolio usług, takich jak bezpłatne przelewy krajowe i międzynarodowe peer-to-peer, jednorazowe karty wirtualne ze zmiennym numerem do bezpiecznych zakupów w sieci, aplikacje i karty dla dzieci i młodzieży czy oprocentowane konta oszczędnościowe. Revolut daje także możliwość inwestowania w kryptowaluty, towary czy metale szlachetne.



W ostatnich dwóch latach fintech wkraczał na kolejne rynki zagraniczne, m.in. amerykański. W tym roku liczba klientów w USA przekroczyła pół miliona, a liczba pracowników 150 osób. Revolut zamierza wkrótce wejść do Brazylii, Indii i Nowej Zelandii.
Klienci dołączają również do Revolut Business – w każdym tygodniu na firmowe konta przenosi się ponad 2 tysiące klientów korporacyjnych.
Ciekawie wyglądają też statystyki dotyczące pozyskiwania nowych klientów po ogłoszeniu przekroczenia progu 20 milionów klientów w połowie lipca 2022 roku:
- Wielka Brytania +1,1 mln klientów,
- Polska +460 tys. klientów,
- Rumunia +450 tys. klientów,
- Francja +340 tys. klientów,
- Hiszpania +320 tys. klientów,
- Irlandia +230 tys. klientów,
- USA +125 tys. klientów.
Z tych danych wynika, że w Polsce z usług fintechu korzysta 2,16 mln klientów, choć firma nie podała dokładnych statystyk, które by uwzględniały zamknięcia kont Revolut. Wśród klientów zarejestrowanych w Polsce może się także znajdować wielu uchodźców z Ukrainy – w lipcu było ich 50 tysięcy, w kolejnych miesiącach ta liczba musiała się zwiększyć.