DAJ CYNK

UPC Polska przejmuje Multimedia Polska

18.10.2016

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 107599

Ważne 14

4

UPC Polska poinformował, że dzisiaj podpisana została przedwstępna umowa zakupu akcji Multimedia Polska. Wartość przejęcia wynieść może 3 mld zł.

UPC Polska poinformował, że dzisiaj podpisana została przedwstępna umowa zakupu akcji Multimedia Polska. Wartość przejęcia wynieść może 3 mld zł.

W wyniku podpisanej dziś przedwstępnej umowy, wartość transakcji ustalona została na około 3 mld zł (760 mln USD), ale ostateczna cena nabycia może zostać skorygowana w dół w zależności od wyników operacyjnych i finansowych w okresie poprzedzającym zamknięcie transakcji.

Cena stanowi równowartość 6,2-krotności osiągniętego przez Multimedia Polska wyniku EBITDA w 2015 roku, skorygowanego o 124 mln zł (około 30 mln USD) prognozowanej rocznej wartości synergii powstałej na bazie przychodów i pozycji kosztowych.

Multimedia Polska to trzeci co do wielkości operator kablowy na polskim rynku. Na koniec drugiego kwartału Grupa Multimedia Polska świadczyła usługi na rzecz 831,5 tys. abonentów, z których 393,2 tys. korzystało z jednej usługi, 309,6 tys. korzystało z dwóch usług, a 128,7 tys. z trzech i więcej usług. Łącznie firma dostarczała swoim klientom 1,712 mln usług (RGU).

Po połączeniu spółek, UPC Polska będzie miał łącznie ponad 2,266 mln klientów, korzystających z blisko 5 mln usług. Do liczb tych dodać należy przyrosty z III kwartału.

Transakcja zostanie sfinansowana poprzez zwiększenie zadłużenia UPC oraz posiadane aktywa własne. Umowa nie obejmuje pozostałych aktywów Multimedia Polska w branży ubezpieczeniowej i energetycznej. Transakcja przewiduje zwyczajowe klauzule warunkowe, w tym konieczność uzyskania zgody Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Kupujący oczekują, że transakcja zostanie sfinalizowana w ciągu następnych dwunastu miesięcy.

Źródło tekstu: UPC Polska

Komentarze
Zaloguj się
63. ~dft43
0

2016-11-25 14:57:11

ciekawe jaka oferta programowa będzie obowiązywać .Jakie zmiany w ofercie programowej cyfrowej będą . Abonenci mają prawo do otrzymania do informacji .

Odpowiedz

62. ~Bułka z masłem
0

2016-10-24 12:09:55

Synuś z Dl..m rozłożył firmę na łopatki to trzeba ją sprzedać. Do tego bagno z energią i ubezpieczeniami :)

Odpowiedz

61. ~UOKiK
0

2016-10-24 11:30:51

nie będzie zgody na połączenie. powstanie podmiot o dominującej pozycji . najlepiej dla konsumentów jest wiele mniejszych firm niz jedna duza. konkurencja znacznie lepsze przez lepsze traktowanie klienta

Odpowiedz

60. ~ByłyAbonent
0

2016-10-23 20:25:46

Świetna informacja w końcu będzie 100Mb/s teraz Mulimedia (multikupa) oferuje 12Mb/s MAX za "jedyne" 99,99zł z umową na rok pozdrawiam Pana Andrzeja Rogowskiego i gratuluje jedynej mądrej decyzji sprzedaży Multimedia Polska dla UPC

Odpowiedz

59. Marcel82
0

2016-10-21 21:09:32

Nie przesadzajcie z tą konkurencją, prędkościami i czym tam jeszcze.Ja w 100tys. mieście nigdy nie miałem ani UPC, ani MM, ani Vectry ani nawet lokalnej kablówki. Od zawsze tylko durna Neostrada, obecnie "do" 10Mb, ale wyciąga jakieś 6. Na wioskach jest jeszcze gorzej. Jeśli macie jakąkolwiek alternatyweę po kablu, to się cieszcie :-)Mi osobiście się nie chce bawić w LTE na razie, ale jest to jakaś alternatywa (ale skoro mi się nie chce, to chyba mi starcza). Fajnie mieć np. 20 czy 40 Mb, ale tak jak napisał @57 po co komuś 250Mb? Ściągnać setki filmów dziennie można, ale kiedy je oglądać? ;-) Pozdr.

Odpowiedz

58. ~upcjestok
0

2016-10-21 20:01:53

upc jest ok, a w play rbm free 100gb lte: 42Mbit!

Odpowiedz

57. 3G
0

2016-10-20 23:37:23

@55: Co Ty robisz na tym kompie, ściągasz Internet na dysk? Pomijam już ile czasu na to trzeba mieć...

Odpowiedz

56. dusk
0

2016-10-19 21:44:45

kolejny operator który zniknie z mojego bloku, coś czuję że skończy się tanie upcmam nadzieję tylko że dublującą infrastrukturę sprzedadzą komuś aby konkurencja jednak została :(

Odpowiedz

55. ~Adam
0

2016-10-19 12:25:25

@36 O jakim internecie mówisz? Tym Z plisa co był kiedyś szybki, czy tym nielimitowanym ale jednak limitowanym. Nie wyobrażam sobie takiego internetu. No chyba, że jako zapasowy. Z ciekawości zacząłem liczyć dane na jednej maszynie.To nie jest jakiś imponujący wynik. Rozumiem jak ktoś nie ma alternatywy. Ale nie porównujmy internetu po kablu z tym bezprzewodowym. Mam kolegę od niedawna zmienił Plusa na UPC 250 mbps. Podobno jest niesamowita różnica i nie chodzi tylko o stabilność transferu, ale przede wszystkim o stabilność łącza.

Odpowiedz

54. ~Mati
0

2016-10-19 12:20:30

Multimedia siec nie rozwojowa. Zreszta sam prezes o tym wiedzial dlatego ja sprzedal. W mojej okolicy brakowalo 12 kanalow niz te co sa prezentowane na ich oficjalnej stronie. A takich lokalizacji jest wiele.

Odpowiedz

53. ~Mati
0

2016-10-19 12:12:46

Co to za konkurencja ta Multimedia ktora oferowala z 30kanalow hd mniej niz UPC. Oferta multimedii ze strony internetowej ma raptem garstka odbiorcow. Gdy dokladali nowy kanal raptem niewielu go otrzymywalo. Niektorzy kanaly premium maja w wersji SD. Siec masakrycznie nie spójna, dlatego ja sie bardzo ciesze ze jest to przejecie. Mialem kiedys upc i sie przeprowadzilem gdzie byla multimedia, to tak jakbym o 5-10lat cofna sie z tv.

Odpowiedz

52. ~X
0

2016-10-19 12:04:19

O czyli będzie monopol i cóś jak TP S.A tyle że 2 :)

Odpowiedz

0

2016-10-19 12:01:24

@ 49 Z ofertą energetyczną i ubezpieczeniową nic nie zrobią, ponieważ transakcja nie obejmuje tych działów.

Odpowiedz

-2

2016-10-19 11:57:37

Co wy ludzie z tymi cenami marudzicie? Nawet jak zapłacicie te 80-100 zł za 50-100 Mbps + TV, to i tak będzie to o niebo lepsze od nielimitowanego LTE z lejkiem.

Odpowiedz

49. ~
0

2016-10-19 11:46:46

Ciekawe co UPC zrobi z ofertą energetyczną i ubezpieczeniową MM - czy będą rozwijać i promować jak dotychczas MM (chociaż mam nadzieję, że bardziej etycznie), czy będzie podobnie jak z MVNO Aster (oferta istnieje, ale praktycznie tylko na papierze)?

Odpowiedz