DAJ CYNK

Przychody MediaTeka mocno w górę. Zasługa najnowszych Dimensity

Michał Świech

Prawo, finanse, statystyki

Mediatek ze wzrostem przychodów

MediaTek zdecydowanie ma powody do świętowania. Azjatycki koncern nie tylko jest największym projektantem układów mobilnych na świecie, ale jego przychody rosną w zawrotnym tempie.

MediaTek długo był traktowany w branży mobilnej jak brzydkie kaczątko. Nie licząc najtańszych telefonów, każdy wolał Qualcomm. MediaTek udowodnił jednak, że jest w stanie stać się pięknym łabędziem. Pokazują to jego najnowsze wyniki finansowe.

MediaTek ze świetnymi wynikami. To dzięki najlepszym Dimensity

W maju MediaTek osiągnął przychody w wysokości 52,1 miliardów TWD. To około 7,8 miliardów złotych. W porównaniu do kwietnia mówimy tu co prawda o skromnym jednoprocentowym spadku, ale porównajmy to do maja 2021. Wtedy mamy imponujący wzrost o 25%

Jeszcze lepiej przedstawia się sytuacja, kiedy weźmiemy pod uwagę pierwsze pięć miesięcy roku. Wtedy przychody wyspiarskiej firmy osiągnęły 247,4 miliarda TWD. To około 37 miliardów złotych. Jednocześnie jest to wzrost o 33% w stosunku do analogicznego okresu roku poprzedniego. MediaTek nie musi się martwić o wypełnienie rocznego celu sprzedaży.

Lwią część sukcesu zbudowały najlepsze układy z serii Dimensity. Chodzi tu o modele z linii 8000 i 9000. Zaufały im takie marki jak Oppo, Realme, OnePlus, Vivo, Xiaomi oraz Honor. MediaTek dał radę zrobić duży wyłom w wysokomarżowym sektorze flagowców.

Zobacz: Mediatek zapowiada układ Dimensity 9000+. Qualcomm ma się czego bać
Zobacz: MediaTek pokazuje aż trzy nowe układy. Dwa 5G i jeden 4G

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: shutterstock

Źródło tekstu: mydrivers, wł

Przewiń w dół do następnego wpisu