DAJ CYNK

Apple pozwany za brak ostrzeżeń dla kierowców w FaceTime'ie

30.12.2016

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 5137

Ważne 3

2

James i Bethany Modisette pozwali Apple'a za brak ostrzeżeń w aplikacji FaceTime. W 2014 roku w wypadku samochodowym zginęła ich pięcioletnia córka - kierowca, który uderzył w ich auto korzystał z aplikacji Apple'a.

James i Bethany Modisette pozwali Apple'a za brak ostrzeżeń w aplikacji FaceTime. W 2014 roku w wypadku samochodowym zginęła ich pięcioletnia córka - kierowca, który uderzył w ich auto korzystał z aplikacji Apple'a.

Auto Modisette'ów zwolniło z powodu korków, ale już nie samochód 20-latka, który jechał za nimi z szybkością 105 km/h. W wyniku wypadku zginęła pięcioletnia córka Modisette'ów.

Dlaczego jadący z tyłu kierowca nie zwolnił? Podczas jazdy autem prowadził widerozmowę za pomocą aplikacji FaceTime Apple'a. Gdy na miejsce wypadku dotarła policja, w aucie sprawcy wypadku nadal uruchomiona była wspomniana aplikacja.

W stanie Teksas, w którym doszło do wypadku, nie ma regulacji zakazujących korzystania z telefonów komórkowych podczas jazdy autostradami. I zmian w tej kwestii nie domagają się poszkodowani. Podstawą pozwu jest fakt, że Apple nie ostrzega, by z aplikacji FaceTime nie korzystać w czasie prowadzenia auta.

Rodzice oczekują zwrotu kosztów leczenia, odszkodowania i pokrycia kosztów sądowych. W sieci pojawiają się już komentarze, że to bardziej efekt niewypłacalności sprawcy wypadku, niż szukania realnych przyczyn śmierci córki w aplikacji Apple'a. Warto przy tym jednak pamiętać, że sądownictwo w USA ma bogatą historię wypłacania olbrzymich odszkodowań przez korporacje z powodu na pozór błahych zarzutów.

Źródło tekstu: Phonearena, wł

Tagi: apple facetime
Komentarze
Zaloguj się
20. ~zulugula
0

2017-01-01 18:22:22

@3 instrukcji używania mózgu i zdrowego rozsądku też potrzebujesz? Zastanów się przed pisaniem głupot.

Odpowiedz

19. ~
0

2017-01-01 12:40:40

W socjalizmie bohatersko walczy sie z problemami nie znanymi w żadnym innym ustroju, nie potrzebuje więcej dowodów żeby stwierdzić ze w USA panuje socjalizm

Odpowiedz

2

2016-12-30 18:55:02

podobna sprawa była jakis czas temu ze snapchatem. nie jestem pewny jak sie w koncu skonczyla, ale to ludzie powinni miec rozum i wiedziec kiedy telefonu używac, a kiedy nie.

Odpowiedz

17. ~
1

2016-12-30 14:10:18

A to tam nie mają mil/h?

Odpowiedz

16. ~Niesiołowski
-1

2016-12-30 13:57:03

gejfony zabijają , ich użytkownicy 99,9% jest kryptogejami ..

Odpowiedz

15. ~Piotrek
2

2016-12-30 13:06:28

powinni jeszcze pozwać producenta samochodu i dilera który sprzedał ten samochód kierowcy - przecież na pewno na samochodzie nie było nalepki jedź ostrożnie . Proponuje też pozwać inżyniera który auto zaprojektował bo umożliwił jazdę z prędkością ponad 100 km/h administratora drogi bo na pewno nie postawił znaku zachowaj ostrożność na 100 metrów przed miejscem gdzie zdarzył się ten wypadek i policję stanową która nie zatrzymała kierowcy który spowodował wypadek do rutynowej kontroli . Oni są tak cwani czy tak debilni??

Odpowiedz

14. ~
-1

2016-12-30 12:48:03

@13 idz się wyspać bo przykro cie czytac

Odpowiedz

13. ~me
1

2016-12-30 12:38:28

A jaką widzisz winę Appla we wspomnianym wypadku? Piszesz bzdury, aż żal.

Odpowiedz

12. ~Miki
0

2016-12-30 11:57:17

USA to nie jest kraj debili ale kraj ludzi, ktorzy korzystaja z prawa i prawnikow. Prawo USA jest najbardziej wyraziste i konkretne. Jest wina i jest zawsze kara. W Polsce jest wina i nie ma kary. Do tego w USA wybryki sie nie sumuja i za kazdy wybryk dostaja oddzielny wyrok.

Odpowiedz

11. ~Nick
1

2016-12-30 11:38:06

Skoro ludzie są takimi idiotami nie powinni mieć prawa głosować, czynne i bierne prawo wyborcze nie dla nich. Poza tym to oczywista oczywistość wynikająca z samych przepisów drogowych.

Odpowiedz

10. ~Wojtaszek
1

2016-12-30 11:22:56

USA to kraj debili.

Odpowiedz

9. ABP
1

2016-12-30 10:58:32

@1: U nas też każdy może pozwać każdego za cokolwiek. Po to są procesy cywilne. Inną sprawą jest, jak do takich bzdurnych pozwów podchodzą sądy.

Odpowiedz

1

2016-12-30 10:45:38

Jasne, że za wypadek całą odpowiedzialność ponosi kierowca-debil. Używanie jakiegokolwiek urządzenia, czy programu nie zwalnia z myślenia. A jakby np się zagapił na jakąś ładną kobitkę idącą nieopodal chodnikiem, to rozumiem, że ją by pozwali, bo rozproszyła kierowcę? Współczuję straty i traumy, ale to jest skok na kasę i tyle.

Odpowiedz

7. ~do u
1

2016-12-30 10:36:06

@4 powiem że jest bardzo kochany!!!!!!!!!!!!!!

Odpowiedz

6. ~
1

2016-12-30 10:30:40

Jeszcze powinni podać do sądu zarządcę drogi, na której doszło do wypadku.

Odpowiedz