DAJ CYNK

WhatsApp dodaje biometrię w wersji na komputery

Arkadiusz Bala

Aplikacje

WhatsApp dodaje uwierzytelnianie biometryczne

W dobie kontrowersji związanych z nową polityką prywatności WhatsApp zrobił coś, za co dla odmiany warto go pochwalić - wprowadził uwierzytelnianie biometryczne w wersji webowej i aplikacjach dla komputerów.

Nowa funkcja modyfikuje nieco proces logowania do aplikacji w wersji na komputery. Tak jak dotychczas, żeby zalogować się na swoje konto uruchamiamy aplikację na komputerze - czy to w przeglądarce, czy jako natywną aplikację - ale uwierzytelnianie odbywa się z poziomu telefonu. Uruchamiamy aplikację mobilną, wybieramy pozycję WhatsApp Web i skanujemy kod QR.

I tu zaczynają się zmiany. wystarczyło to, żeby uzyskać dostęp do komunikatora na komputerze. Teraz do procesu dojdzie jeszcze jeden etap - w chwili autoryzowania komputera zostaniemy poproszeni w aplikacji mobilnej o potwierdzenie naszej tożsamości za pomocą odcisku palca lub skanu twarzy.

Nowa jest stopniowo udostępniana kolejnym użytkownikom i docelowo ma zwiększyć ich bezpieczeństwo. Ma ona korzystać z systemów biometrycznych wbudowanych bezpośrednio w Androida i iOS, a dane nie opuszczają naszych urządzeń. To ważna informacja w kontekście ostatnich kontrowersji.

Czy nowa funkcjonalność pomoże WhatsAppowi odbudować nadwyrężone zaufanie użytkowników? Sama raczej nie da rady, ale zawsze to jakiś pierwszy krok.

Zobacz: WhatsApp już Cię nie trzyma. Telegram umożliwi łatwą migrację rozmów (aktualizacja)
Zobacz: WhatsApp musi odejść. Co w zamian? Signal i Telegram to nie koniec opcji

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: WhatsApp

Źródło tekstu: WhatsApp

Przewiń w dół do następnego wpisu