DAJ CYNK

Ślub ze sztuczną inteligencją przepisem na spokój

Karolina Mirosz (mkina)

Aplikacje

Ślub ze sztuczną inteligencją przepisem na spokój

Sztuczna inteligencja na całego wchodzi w branżę matrymonialną, a po botach do aplikacji randkowych nadszedł czas na kolejny krok – ślubnego asystenta.

Platforma Joy używa sztucznej inteligencji, by pomóc zaplanować śluby i wesela klientów. Od niedawna z pomocą aplikacji będzie można ułożyć oryginalną i niepowtarzalną przysięgę ślubną. Nie tylko uwolni to narzeczonych od nużącej czynności spisywania historii miłości, ale też, jak przekonują twórcy, uratuje osoby, które nie lubią wyrażać myśli w formie pisemnej.

Jeśli udało Ci się poznać drugą połówkę na portalu internetowym, umówić się przy wsparciu chatbota i jesteście teraz razem, to istnieje możliwość, że w końcu traficie przed ołtarz. Nie martw się, sztuczna inteligencja pomoże i wtedy. Joy, platforma ułatwiająca planowanie ślubu przez pary młode, wprowadza całkiem nowe rozwiązanie.

Na początku marca platforma Joy uruchomiła zupełnie nowe narzędzie. Wedding Writer's Block, bo o nim tu mowa, jest algorytmem opartym na bibliotekach OpenAI. A więc to bliski krewniak szalenie popularnego ChatGPT, tyle że w bardzo wyspecjalizowanej wersji. Napisze bowiem tylko i wyłącznie przysięgi ślubne, a także inne przemowy związane z tym wydarzeniem.

Shakespeare napisze twoją przysięgę

Asystent sztucznej inteligencji został zaprojektowany tak, aby pomóc przyszłym małżonkom w pisaniu przysięgi ślubnej i przemówień wygłaszanych podczas wesela, na przykład w celu wznoszenia toastów. Aplikacja ma też pomóc w pisaniu podziękowań dla gości oraz napisania z taktem odmowy przybycia na ślub.

Istnieje również kilka różnych wzorców, w których można utworzyć projekt przysięgi. Przykładowo możemy wybrać opcję utworzenia tekstu w stylu William Shakespeare’a, lub wzorując się na spokojnym i wyważonym terapeucie. Asystent może napisać też przemówienie bardziej brawurowe. Na przykład w stylu pirata, influencera, astrologa, a nawet negatywnie nastawionego wobec uroczystości ekspartnera.

Vishal Joshi, współzałożyciel i dyrektor generalny Joy, deklaruje na podstawie ankiety wykonanej przez firmę, że 89 proc. par młodych uważa pisanie przemów ślubnych za przytłaczające. Natomiast 28 proc. narzeczonych rozważało użycie sztucznej inteligencji, aby ułatwić sobie to zadanie przed ślubem.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Anna-Nas / Shutterstock

Źródło tekstu: TechCrunch, oprac. własne

Przewiń w dół do następnego wpisu