DAJ CYNK

Microsoft wstrzymuje ogromną aktualizację Windowsa. Jest pełna błędów

Damian Jaroszewski (NeR1o)

Windows

Microsoft wstrzymuje ogromną aktualizację Windowsa

Ogromna aktualizacja do Windowsa 11, oznaczona jako 24H2, może się opóźnić. Microsoft usunął ją nawet z kanałów testowych.

W tym roku Windows 11 ma otrzymać potężną aktualizację, która wprowadzi od groma zmian, w tym między innymi sztuczną inteligencję w postaci Copilot+PC. Mowa oczywiście o wersji 24H2. Jednak nie można wykluczyć, że jej wydanie trochę się opóźni. Aktualizacja została nawet usunięta z kanałów testowych.

Aktualizacja Windows 11 24H2 opóźniona?

Microsoft jakiś czas temu udostępnił Windowsa 11 24H2 w Release Preview Channel, dzięki czemu chętne osoby mogły sprawdzić, co ma on do zaoferowania. Jednak w ostatnim czasie firma z Redmond postanowiła cofnąć swoją decyzję. Nowej wersji Windowsa nie da się w tym momencie pobrać. Aktualizacja ma zostać przywrócona w najbliższych tygodniach, ale kiedy dokładnie? Tego nie wiemy.

Microsoft nie poinformował też, czemu usunął Windowsa 11 24H2 z kanału testowego. Możemy się jedynie domyślać, że wymagał on gruntownych zmian, które wymagają pilnej interwencji. Z doniesień wynika, że system pełen był błędów i niedoróbek, nawet jak na wersję testową. Chodzi między innymi o niestabilności w grach, błędach tapet, wyskakujących okienkach, błędach DLL, zawieszanie się aplikacji, takich jak Word, a nawet spowolnienia ogólnej wydajności. Prawdopodobnie z tego powodu aktualizacja została tymczasowo wstrzymana.

Aktualizacja Windows 11 24H2 ma być jedną z największych w historii systemu operacyjnego Microsoftu. Jest ona tak duża, że firma z Redmond miała nawet rozważać nazwanie jej Windows 12, ale ostatecznie zapadła inna decyzja.

Zobacz: Windows 11 pokaże pamięć telefonu w eksploratorze plików
Zobacz: Windows 11 tylko po zalogowaniu. Microsoft blokuje znaną metodę

 

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Ham patipak / Shutterstock.com

Źródło tekstu: ExtremeTech