DAJ CYNK

Windows 11 tylko po zalogowaniu. Microsoft blokuje znaną metodę

Damian Jaroszewski (NeR1o)

Windows

Windows 11 tylko po zalogowaniu. Microsoft blokuje znaną metodę

Windows 11 zablokował możliwość korzystania z kont lokalnych. Chcesz korzystać z systemu? Musisz się zalogować.

Windows 11 od początku wymagał zalogowania się na konto Microsoft, aby móc z niego korzystać. Jednak użytkownicy szybko wymyślili obejście tego kryterium, które pozwalało na stworzenie konta lokalnego. To co prawda wiązało się z kilkoma utrudnieniami, ale dla wielu był to sposób na ograniczenie dostępu do swoich danych. Teraz ta metoda już nie działa.

Windows 11 tylko po zalogowaniu

Metoda była dość prosta. Po zainstalowaniu lub pierwszym uruchomieniu systemu, gdy pojawiał się ekran logowania na konto Microsoft, należało wpisać losowy adres e-mail oraz wymyślone hasło do konta, które nie istnieje. To powodowało błąd, w efekcie którego możliwe było stworzenie konta lokalnego, czyli bez konieczności logowania. Niestety, ten sposób już nie działa.

Wygląda na to, że Microsoft zablokował możliwość obejścia mechanizmu logowania do Windowsa 11. Wcześniejsza metoda przestała działać i system prosi o podanie poprawnych danych. Wiele osób próbowało też wyłączać połączenie internetowe z poziomu menedżera zadań, ale ten sposób również został jakiś czas temu zablokowany. 

Na ten moment istnieje już tylko jeden sposób na ominięcie wymogu logowania i stworzenie konta lokalnego. W trakcie procesu konfiguracji Windowsa 11 należy włączyć wiersz poleceń i wpisać w nim OOBE\BYPASSNRO. Dzięki temu nie pojawi się okno wyboru połączenia internetowego, a bez internetu nie da się zalogować na konto Microsoft, więc system pozwala na stworzenie konta lokalnego. Możemy jednak podejrzewać, że za jakiś czas i ten myk zostanie załatany.

Zobacz: Pułapka w Windowsie. Tę funkcję włączą tylko ryzykanci
Zobacz: Nowa funkcja Windows 11 może stać się koszmarem. Dotyczy każdego.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: sdx15 / Shutterstock.com

Źródło tekstu: PCWorld