Western Digital kończy z SSD? Producent wprowadza duże zmiany
Już niedługo ze sklepowych półek mogą zniknąć nośniki półprzewodnikowe od Western Digital. Wszystkie SSD przeniesione zostały na stronę marki SanDisk.

Rynek HDD na przestrzeni ostatnich lat mocno się skurczył, a producentów w segmencie konsumenckim można policzyć na palcach jednej ręki - Seagate, Toshiba oraz Western Digital. Jednak nawet oni zauważyli, że konsumenci coraz chętniej wybierają nośniki półprzewodnikowe i rozpoczęli ich produkcję.
Wewnętrzna restrukturyzacja czy zapowiedź separacji?
Jedną z ważniejszych zmian było wykupienie w 2016 roku przez WD firmy SanDisk, co pozwoliło na pozyskanie szeregu przydatnych patentów i rozwiązań, w tym autorskich kontrolerów i oprogramowania. Amerykanie nie wygasili marki, a zamiast tego oferowali SSD w obrębie obu. To się jednak może niedługo zmienić.



Zauważono, że Western Digital przeniosło wszystkie swoje nośniki półprzewodnikowe na stronę internetową SanDiska. W głównej witrynie pozostały tylko urządzenia NAS, stacje RAID oraz dyski twarde dla segmentu konsumenckiego, graczy i centrów danych.
Partnerzy biznesowi i klienci hurtowi poinformowani zostali również mailowo, że od teraz oferowane są dwa oddzielne działy wsparcia - Western Digital Support dla HDD oraz urządzeń je obsługujących i SanDisk Support dla SSD oraz innych produktów na bazie pamięci flash.
Amerykanie nie opublikowali żadnej nowej notki prasowej. Wydaje się jednak, że to pokłosie decyzji podjętej jeszcze pod koniec ubiegłego roku, gdzie plotkowało się, iż jeden z większych inwestorów - Elliott Managment - naciska na podzielenie firmy na dwa niezależne byty.