DAJ CYNK

CD Projekt: Hakerzy mogli wykraść dane naszych obecnych i byłych pracowników

Damian Jaroszewski (NeR1o)

Rozrywka

CD Projekt: Hakerzy mogli wykraść dane naszych pracownków

CD Projekt wydało oświadczenie w sprawie niedawnego ataku hakerskiego, którego firma padła łupem. Prawdopodobnie autorzy włamania zdobyli dane byłych i obecnych pracowników firmy.

CD Projekt wydał oświadczenie, na temat ataku hakerskiego, którego łupem firma padła w lutym tego roku. Już wtedy pojawiły się informacje, według których w rękach włamywaczy znalazły się dane pracowników polskiej firmy. Chociaż wtedy nie zostały potwierdzone, to teraz zrobił to sam deweloper. Redzi nie mają co do tego całkowitej pewności, ale jednocześnie nie mogą tego wykluczyć.

W tym momencie nie jesteśmy w stanie potwierdzić dokładnej treści skradzionych danych, ale mamy podstawy sądzić, że poza danymi gier CD PROJEKT RED mogą to być również dane osobowe naszych obecnych oraz byłych pracowników lub współpracowników. Nie jesteśmy przy tym w stanie stwierdzić, czy wykradzione dane nie zostały zmanipulowane lub zmodyfikowane.

- czytamy w oświadczeniu CD Projekt RED.

Polska firma poinformowała jednocześnie, że ściśle pracuje ze służbami, w tym Komendą Główną Policji, Interpolem i Europolem. Stosowne informacje trafiły również do Prezesa Urzędy Ochrony Danych Osobowych. Widocznie doniesienia o pracownikach wymieniających dowody osobiste były prawdziwe. Chociaż wtedy mogli to robić ze zwykłej przezorności, to najwyraźniej okazało się to konieczne. Przy okazji CDPR podjęło działania w celu lepszego zabezpieczenia infrastruktury IT, do których zaliczają się między innymi: nowe rozwiązania do pracy zdalnej, mniej uprzywilejowanych kont, lepsze zapory sieciowe, rozbudowa działu bezpieczeństwa oraz współpraca z firmami zewnętrznymi w zakresie cyberbezpieczeństwa.

Mając to wszystko na uwadze, pragniemy oświadczyć, że — niezależnie od autentyczności danych będących w obiegu — zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby ochronić prywatność naszych pracowników, jak również wszystkich zaangażowanych stron. Jesteśmy w pełni gotowi do podjęcia działań przeciwko podmiotom rozpowszechniającym skradzione dane.

- głosi dalsza część oświadczenia CD Projekt RED.

Zobacz: Cyberpunk 2077 miał początkowo bardziej zaawansowany system policji
Zobacz: Brytyjski akcjonariusz CD Projekt RED domaga się dymisji całego zarządu polskiej firmy

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: CD Projekt

Źródło tekstu: CD Projekt