Revolut wprowadził Group Bills, rachunki grupowe do zarządzania wspólnymi wydatkami

Revolut wprowadził dziś nową funkcję – rachunki grupowe Group Bills. Ma to być sposób na łatwe śledzenie, dzielenie i rozliczanie składkowych wydatków w jednym miejscu, szybko i bez stresu.

Mieszko Zagańczyk (Mieszko)
1
Udostępnij na fb
Udostępnij na X
Revolut wprowadził Group Bills, rachunki grupowe do zarządzania wspólnymi wydatkami

Wspólne wakacyjne wyprawy czy też składkowe imprezy zawsze wiążą się z problemem – jak rozliczyć wspólne wydatki, kto ile powinien zapłacić? Tu z pomocą ma właśnie przyjść Group Bills, funkcja zarządzania wydatkami w grupie. Nie trzeba już dzielić każdego rachunku z osobna. Nowa funkcja pozwala sumować, przypisywać i rozliczać grupowe wydatki automatycznie. 

Dalsza część tekstu pod wideo

Klienci Revoluta mogą dodawać do grupy rachunki i śledzić wszyscy, w jednym miejscu, jakie koszty zostały już i przez kogo poniesione. Gdy nadchodzi moment na rozliczenie, funkcja Group Bills dzieli rachunki, oblicza poziom składki i błyskawicznie rozlicza koszty między użytkownikami. 

A co, gdy ktoś zwleka z uregulowaniem składki? Wystarczy wysłać mu z poziomu aplikacji przypomnienie. Gdy tylko nastąpi spłata, Revolut poinformuje o tym automatycznie. Oznacza to także koniec niezręcznych rozmów i wielokrotnego wspominania o zaległej zrzutce. Zapominalskich ponagli teraz aplikacja.

Revolut wprowadził Group Bills, rachunki grupowe do zarządzania wspólnymi wydatkami

Funkcja Group Bills pozwala nadawać grupom nazwy i oznaczać zdjęciem, tak by ułatwić uczestnikom grup ich rozróżnienie. Podczas dodawania rachunków można zdecydować, jaka część danego rachunku przypisana będzie konkretnej osobie. Możliwe są też płatności w różnych walutach, Revolut dokona niezbędnych kalkulacji. 

Aby przetestować nową funkcję, należy zaktualizować aplikację Revolut do najnowszej wersji (7.9), wybrać sekcję Płatności, a następnie otworzyć zakładkę rachunki grupowe Group Bills. Następny krok to wybór uczestników grupy z listy kontaktów w telefonie (od 2 do 20 osób). Po utworzeniu grupy można dodać pierwszy rachunek.