DAJ CYNK

Test telefonu Xiaomi Pocophone F1. Chiński producent udowadnia, że średniopółkowy smartfon może konkurować z flagowcami

23.09.2018

Dodane przez: Marian Szutiak (msnet)

Kategoria: Testy sprzętu

Interakcje: 17535

Czy smartfon wyposażony w najszybszego Snapdragona musi być drogi? Xiaomi udowodnił, że nie, wprowadzając na rynek smartfon Pocophone F1. Wiele osób nazywa go plastikowym flagowcem, ponieważ łączy w sobie podzespoły z urządzeń z najwyższych półek cenowych z obudową wykonaną z tworzywa sztucznego. Zapraszam do zapoznania się z poniższą recenzją, w której postaram się pokazać, na czym jeszcze zaoszczędził chiński producent, a gdzie wręcz przeciwnie.

Specyfikacja i zawartość zestawu

Najważniejsze cechy telefon:

  • Obudowa z tworzywa sztucznego, Corning Gorilla Glass,
  • Wymiary: 155,5 x 75,2 x 8,8 mm, masa: 182 g,
  • 6,18-calowy wyświetlacz IPS LCD o rozdzielczości FullHD+ (1080 x 2246 pikseli, 403 ppi), czujnik oświetlenia, dioda powiadomień,
  • Czytnik linii papilarnych z tyłu, rozpoznawanie twarzy w podczerwieni (na niektórych rynkach),
  • Ośmiordzeniowy chipset Qualcomm Snapdragon 845 (4 x Kryo 385 Gold @2,8 GHz + 4 x Kryo 385 Silver @1,8 GHz), proces technologiczny 10 nm,
  • Grafika Adreno 630,
  • 6 GB RAM-u, 64 GB pamięci wewnętrznej, karty pamięci microSD do 256 GB,
  • 2 gniazda na karty nanoSIM, SIM2 zamiennie z kartą microSD,
  • Łączność LTE Cat16 (1024/150 Mb/s), Wi-Fi a/b/g/n/ac (2,4/5 GHz), Wi-Fi Direct, Bluetooth 5.0, GPS /GLONASS/Beidou, cyfrowy kompas, USB 2.0 type-C, USB-OTG, gniazdo audio Jack 3,5 mm,
  • Radio FM,
  • Główny aparat 12 Mpix (piksele 1,4 μm), obiektyw z przysłoną f/1.9, Dual Pixel PDAF, dwudiodowa lampa, filmy 2160p@30fps, 1080p@30fps, 1080p@240fps; dodatkowy aparat 5 Mpix (piksele 1,12 μm), obiektyw z przysłoną f/2.0,
  • Przedni aparat 20 Mpix (piksele 0,9 μm), obiektyw z przysłoną f/2.0, filmy 1080p@30fps,
  • Niewymienny akumulator litowo-jonowy o pojemności 4000 mAh, QuickCharge 3.0,
  • Android 8.1 Oreo z nakładką MIUI 9.6 (test na oprogramowaniu 9.16.14.0.OEJMIFD).

Zestaw testowy składał się ze smartfonu Pocophone F1 w kolorze stalowoniebieskim (Steel Blue), ładowarki 12V/1,5A 9V/2A 5V/2,5A z odłączanym przewodem USB oraz kluczyka do wysuwania tacki na karty (2 x nanoSIM lub nanoSIM + microSD). Dodatkiem do zestawu było bezbarwne etui chroniące tył i boki smartfonu.

Komentarze
Zaloguj się
19. ~gość
0

2018-10-11 12:51:27 host: r-67-61(...)ast.com

Xiaomi to tania chińszczyzna, żadna konkurencja dla flagowców

Odpowiedz

18. ~gość
0

2018-09-28 18:57:50 host: boi20.n(...)pnet.pl

Absolutnie beznadziejne zdjęcia zrobiliście tym aparatem, a to ta sama jednostka co w Mi8 :) Xiaomi totalnie zawaliło sprawe i aparaty w trybie auto robią skopane zdjęcia, a po wejściu w tryb pro i zostawieniu wszystkiego na auto zdjęcia poprawiają się nie do poznania. Test ok, ale punkt na temat apratu pominąć, bo nie odzwierciedla rzeczywistości.

Odpowiedz

1. ~gość
0

2018-10-03 12:59:14 host: 213.25.(...)6

Jak włączyć tryb pro w domyślnej aplikacji aparatu w tym telefonie?

17. ~gość
0

2018-09-25 15:52:55 host: 89.238.(...)3

Nazwa bardzo adekwatna, po co komu kolejny telefon od xiaomi

Odpowiedz

1. ~gość
0

2018-10-11 12:52:26 host: r-67-61(...)ast.com

telefon dla januszy robiących zakupy w biedronce

16. Pragmatyk
1

2018-09-25 08:59:34

Brak NFC? Toż to nawet średniopółkowce mają teraz NFC.

Odpowiedz

1. ~gość
0

2018-09-27 22:28:36 host: 77-255-(...)etia.pl

W Chinach nikt nie używa nfc, tam wszędzie płaci się kodami QR

15. kuujan
0

2018-09-24 21:11:43

Dobrze się prezentuje i nie odbiega wyglądem od flagowców rzeczywiście, ale może to właśnie bład. Już pomijając wygląd, posiada całkiem przydatne funkcje, a mnie chyba łapie całkiem to pomniejszenie ekranu. Kiedy jesteś zajęty i nie masz jak obsługiwać dwoma rękoma telefonu, to jest przydatne. PPI też znośne przy możlwiwości konfiguracji wyświetlacza pod siebie, do tego przejrzysty interface. Jestem chyba za, ale wypadałoby przetestować zgodnie ze swoimi dziwnymi wymaganiami.

Odpowiedz

14. ~gość
0

2018-09-24 20:34:02 host: a25-05-(...)ini.net

A gratis dostajemy pełna synchronizację danych z telefonu z chińskimi serwerami. Ale co zrobisz, chce się tanio, to trzeba dać coś od siebie chińskiemu rządowi :)

Odpowiedz

13. ~gość
0

2018-09-24 18:11:29 host: mx7.poi(...).poa.br

Ja osobiście wolę okręty flagowe dlatego dalej siedzę na Samsung Wave 3 i czekam na to co zaprezentuje Samsung w przyszłym miesiącu.Do tej pory jakość obrazu na tym wieloletnim fonie jest wyższa od wielu obecnie sprzedawanych telefonów. Samsung to jednak inna liga a przyszłym roku udowodni kto jest mistrzem branży smartfonów.

Odpowiedz

1. ~gość
0

2018-10-09 08:35:51 host: 89-66-1(...)ello.pl

Jakby nowsze flagowce były faktycznie coś warte to byś na tym szrocie dalej nie siedział.

12. ~gość
0

2018-09-24 18:05:15 host: user-94(...)rnet.pl

do gościa z 6 - ta rurka transportuje ciepło z jednego miejsca np. procesora w inne gdzie lepiej je rozproszyć, sama w sobie niczego nie chłodzi, takie chłodzenie na karcie graficznej w komputerze miałem w 2003 roku

Odpowiedz

11. ~gość
0

2018-09-24 18:04:21 host: static-(...)TELECOM

Przy tych cenach co Xiaomi stosuje to nawet Huawei zacznie mieć problemy z utrzymaniem pozycji bo produkty Apple będą kupować ci , w których mania wyższości przemawia do nich bardziej niż portfel.

Odpowiedz

1. ~gość
0

2018-10-11 12:53:35 host: r-67-61(...)ast.com

Apple to jakość, Xiaomi jej przeciwieństwo

10. kuujan
0

2018-09-24 14:45:55

Niedługo wszyscy będą śmiggać z xiaomi.

Odpowiedz

1. ~gość
0

2018-10-11 12:54:29 host: r-67-61(...)ast.com

wręcz przeciwnie, Xiaomi się kończy, ludzie otwierają oczy

9. BO2095
0

2018-09-24 14:05:24

Starałem się dać znać inaczej, ale dalej nie widzę okienka do odznaczania bycia człowiekiem - 2560 GB jako karta dodatkowa to chyba dużo za dużo (na stronie telefonu jest błąd - https://tlp.is/pfk6x0 )

Odpowiedz

8. ~gość
0

2018-09-24 11:09:31 host: user-94(...)rnet.pl

Używam ponad 2 letniego vibe x3 kupiony znacznie taniej bo za oko 1000 zł i czytając ten opis odnoszę wrażenie że nadal nie warto go wymieniać, przynajmniej nie na Xiaomi Pocophone F1. Nowy prądożerny procesor to dużo za mało za 1400zł zwłaszcza że pod obciążeniem bateria wytrzymuje tylko 3 godziny !

Odpowiedz

7. ~gość
0

2018-09-24 09:35:23 host: 89-70-5(...)ello.pl

Należy też wspomnieć że telefon ma tylko DRM L3 a nie L1 w związku z czym nie obejrzymy na nim Netflix, HBO, Amazon Video w rozdzielczości HD ani w FullHD - zabrakło tej informacji w recenzji. Pozdrawiam serdecznie!

Odpowiedz

1. msnet
0

2018-09-24 10:00:51

Na pewno? Porównałem HBO Go na Pocophone'ie i Galaxy S9+. Jakość obrazu (rozdzielczość) jest taka sama i jest to minimum HD, a może i FHD. Pozostałych nie używam.

6. ~gość
0

2018-09-24 08:16:08 host: 5.174.5(...)08

Posiada Quick Charge 4.0 do uja Pana. Większość z opisu to same bzdury z innych portali. Dno. Jakiś tam komentarz jest o rurce haha, ta rurka to nie sprzed 15 lat lecz teraźniejsza, prócz Asusa żaden nie potrafi scalić procka z cieczą, to nie ciecz lecz płyn stosowany w komputerach w prockach. Gwarancja na min. 5 lat chłodzenia to dużo.

Odpowiedz

1. msnet
1

2018-09-24 09:23:40

Xiaomi na swojej stronie podaje, że Quick Charge 3.0. Nie ciecz lecz płyn? Proponuję wrócić na lekcję fizyki by dowiedzieć się, co to jest płyn. Ciecze też są płynami, podobnie jak gazy. Tu chłodzenie następuje poprzez odparowanie cieczy, co jak wiadomo jest procesem endotermicznym (odbiera ciepło z otoczenia).

5. ~gość
0

2018-09-24 01:05:35 host: user-94(...)rnet.pl

każde okulary polaryzacyjne są polaryzacyjne i nie ma "niektóre" bo jak niektóre to znaczy ze nie są polaryzacyjne. Proste ? . Z kazdymi pol bedzie problem chyba ze kupic pol cir i zalozysz na bryle i bedziesz sobie krecic ;) :D