DAJ CYNK

Test telefonu Motorola Moto Z3 Play. Walka wśród modeli ze średniej półki jest w tym roku bardzo zacięta

14.09.2018

Dodane przez: orson_dzi (Arkadiusz Dziermański)

Kategoria: Testy sprzętu

Interakcje: 4094

Fani Motoroli Moto Z2 Play, do grona którego sam się zaliczam, długo czekali na następcę swojego smartfonu. Poprzeczka była zawieszona wysoko, bo choć poprzednik nie był flagowcem, to bym mimo wszystko jednym z najbardziej udanych smartfonów 2017 roku.

Podobnie jak przed rokiem Motorola nie zaserwowała nam flagowca, a smartfon z górnych rejonów średniej półki cenowej. Wyposażenie jest adekwatne do ceny, przynajmniej na papierze. Sprawdźmy, czy tak samo jest w praktyce i czy warto zamienić Z2 Play, na Z3 Play.

Zestaw i specyfikacja

Charakterystyczne czarne pudełko z czerwonymi akcentami od razu mówi nam, z jakim smartfonem mamy do czynienia. W środku, obok samej Z3 Play, znajdziemy kabel USB typu C, ładowarkę sieciową, zestaw słuchawkowy z wtyczką USB typu C oraz moduł Moto Mods z dodatkowym akumulatorem o pojemności 2300 mAh. To bardzo miły dodatek. Do tego oczywiście pakiet instrukcji.

Specyfikacja:

  • szklano (Gorilla Glass 3) metalowa obudowa o wymiarach 156,5 x 76,5 x 6,8 mm i masie 156 gramów,
  • wyświetlacz Super AMOLED o przekątnej 6,01 cala i rozdzielczości 1080 x 2160 pikseli, chroniony szkłem Gorilla Glass 3,
  • układ Qualcomm Snapdragon 636 z 8-rdzeniowym procesorem taktowanym zegarem 1,8 GHz, 4 GB pamięci RAM, 64 GB pamięci wbudowanej, możliwość rozszerzenia pamięci kartą microSD o 512 GB,
  • podwójny aparat o rozdzielczości 12 i 5 Mpix (f/1.7, 1/2.55", 1.4µm, dual pixel PDAF), nagrywanie filmów w rozdzielczości 4K przy 30 klatkach na sekundę i 1080p w 60 klatkach na sekundę; przedni aparat o rozdzielczości 8 Mpix (f/2.0, 24mm, 1.12µm),
  • łączność LTE kategorii 12, Wi-Fi(ac) dual-band, Bluetooth 5.0, port USB typu C, czytnik linii papilarnych na boku obudowy,
  • litowo-jonowy akumulator o pojemności 3000 mAh.
  • możliwość korzystania z dwóch kart SIM i karty microSD jednocześnie,
  • Android 8.1, planowana aktualizacja do Androida 9.

Komentarze
Zaloguj się
8. ~gość
0

2018-09-20 11:37:56 host: ip-91-2(...)iec.net

mam tą motorolkę i nieźle śmiga. Do tego mam pakiet #mini9 z Virgin Mobile i jest idealnie. Czaicie że za 9 złotych polskich mam 300 sms i minut na wykorzystanie, a do tego 1gb neta? Jak dla mnie na ten moment nie ma lepszej oferty.

Odpowiedz

7. ~gość
0

2018-09-18 23:55:57 host: host-18(...).net.pl

Mam go od tygodnia. zakupiony na niemieckim amazonie za ok. 1550plnów i szczerze to nie wiem co żeś z nim robił, że tak szybko bateria Ci zdechła. Przy normalnym użytkowaniu (ok. 40minut połączeń dziennie, synchronizacja poczty i pogody, wifi włączone) po pełnym naładowaniu z moto modsem wytrzymał mi 4 dni, i to tylko dlatego że tego czwartego dnia zainstalowałem jakąś gierkę i w jakieś 7 siedem godzin zjechałem baterię do zera, a gdybym nie giercował, to pokazywało mi jeszcze 2 dni działania na tej baterii wraz z packiem... PAtrząc na filmiki, to widzę że w tym samym mieście się znajdujemy i jedyne wytłumaczenie jakie mi przychodzi na myśl, to to że masz chyba słabe zasięgi. Moja poprzednia motka G3 w Orange leżąc na stole w pokoju wytrzymywała max 10h bez rozmów grania i niczego - ot po prostu utrzymanie zasięgu i synchronizacje. Po zmianie operatora raptem zaczęła 48h wytrzymywać. Recenzowany tel uważam za udany zakup, ale 2kpln bym na niego nie wydał :)

Odpowiedz

0

2018-09-19 09:35:58

Nie mam żadnych problemów z zasięgiem :) Ale akumulator nawet w trakcie użytkowania szybko uciekał. Nawet takie ciągłe przeglądanie Internetu przez ok godzinę potrafiło spokojnie 30% zjeść.

0

2018-09-17 17:22:24

Najwiecej i tak mają do roboty media i promowanie w nich telefonów. Dla przeciętnego użytkownika nie liczą się zaawansowane parametry, tylko bardziej wygląd i podstawowe wyniki. To co powiedzą producenci (nawet jak to bardzo naciągnieta prawda) liczzy się najbardziej.

Odpowiedz

5. ~gość
0

2018-09-17 11:11:39 host: user-94(...)rnet.pl

Z tak małą baterią to nie ma z czym startować do walki z konkurencją. Telefon dla kogoś kto sporadycznie go używa i głównie do dzwonienia.

Odpowiedz

4. ~gość
0

2018-09-16 15:20:03 host: 77-253-(...)etia.pl

Czy w Konstancinie-Jeziornie też będzie działał ?

Odpowiedz

3. ~gość
1

2018-09-16 09:38:35 host: a28-02-(...)ini.net

Trzeba było podzielić tekst na 18 stron a nie na 9... By się lepiej czytało...

Odpowiedz

2. ~gość
0

2018-09-16 07:51:49 host: 79.163.(...)ange.pl

2000 zł za telefon ze Snapdragonem 636? Wy jesteście normalni? Pocophone F1 z polskiej dystrybucji, ze Snapdragonem 845 kosztuje 1500 zł.

Odpowiedz

0

2018-09-16 14:22:37

I co ma takiego Pocophone, co jest lepsze niż w Motoroli poza procesorem? Ma słabszy ekran, jest plastikowy, możliwości aparatu szału w nim nie robią, daleko mu do flagowcow. Sam procesor to nie wyznacznik.

1. kwistas
0

2018-09-15 10:34:05

LTE kategorii 4 choć procesor obsługuje kat 12 to jest po prostu żenujące żeby za te pieniądze dostawać telefon z wybrakowanym LTE

Odpowiedz

0

2018-09-16 14:19:43

Coś mi nie pasowała ta 4. kategoria i faktycznie jest 12. Ale dopiero któraś z zagranicznych stron Motoroli o tym informuje.