DAJ CYNK

Profesjonalna fotografia mobilna z filtrami NiSi [KONKURS]

09.10.2018

Dodane przez: Lech Okoń

Kategoria: Testy sprzętu

Interakcje: 2632

Tylko głupiec nie traktuje aparatu w telefonie poważnie. Zawsze pod ręką, w dodatku z coraz lepszymi zdjęciami. Bardzo poważnie do tematu podchodzi firma Nisi, która postanowiła rozszerzyć ofertę swoich filtrów fotograficznych o najwyższej jakości rozwiązanie dla smartfonów.

Uniwersalność

Zanim przejdę do możliwości optycznych, kilka słów o samej konstrukcji. Przede wszystkim nie mamy tutaj do czynienia z zestawem dedykowanym konkretnemu modelowi telefonu. Powiem nawet więcej, nie spotkałem się, by którykolwiek z telefonów, na których testowałem sprzęt nie nadawał się do Nisi. A testowałem zarówno wieloaparatowego P20 Pro, malutkiego iPhone’a 8 czy nowego iPhone’a Xs Max. Niezależnie od pomysłu producenta na aparaty, zawsze zaczep Nisi dawał radę.

Złego słowa nie można powiedzieć też o jakości użytych materiałów, jak i systemie blokującym filtry – można je przesuwać, ale ma się pewność, że nie wypadną. Z kolei fakt, że uchwyt może płynnie obracać się wokół własnej osi jest furtką do bezproblemowego korzystania z filtra polaryzacyjnego.

Co więcej, producent pozwala na korzystanie z kombinacji filtrów – zaczep został przystosowany do mocowania 2 filtrów w tym samym czasie, z zachowaniem możliwości ich przesuwania (ważne przy filtrach połówkowych).

Rozsądny zestaw startowy

Zabawę zaczynamy od zestawu Prostories P1, który zawiera uchwyt dla filtrów kwadratowych, dokręcany do niego klips mocujący na telefon oraz dwa filtry podstawowe:

- filtr Nisi kwadratowy polaryzacyjny

- filtr Nisi Połówkowy Medium GND8 (0.9)

Do tego mamy jeszcze plastikowe pudełko i co przydatniejsze – irchowy woreczek na całość.

Nie pogardziłbym jakimś etui, w którym złożony zestaw nie przesuwałby się we wszystkie strony i można by było zabezpieczyć dodatkowe filtry – być może producent pomyśli o tym przy kolejnej wersji zestawu.

To natomiast, czego nie można odmówić producentowi, to logika w doborze filtrów. Już zestaw Prostories P1 jest furtką do radykalnej poprawy jakości zdjęć w kłopotliwych warunkach oświetlenia. Dobierając filtry do zestawu początkowego, postawiłbym na dokładnie takie same.

Komentarze
Zaloguj się
14. 2oneX_
0

2018-10-15 17:19:48

Prawdopodobnie nic by się nie zmieniło z filtrami, dalej fotografowałbym te same obiekty czyli budynki oplatane bluszczem na tle jeszcze błękitnego nieba, teraz tym bardziej jest co bo jesień i te kolory czerwieni oraz żółci. Uwielbiam robić fotki ulicznej sztuce graffiti gdzie farby użyte często są błyszczące i tu nadał by się filtr polaryzacyjny.

Odpowiedz

1

2018-10-14 14:26:25

Witam. Od jakiegoś czasu interesuję się fotografią mobilną. Pracuję na telefonie P20 Pro, głównie w trybie manualnym. Powoli zaczyna mnie jednak ograniczać ten telefon. Filtry te pozwoliłby mi na robienie lepszych zdjęć w plenerze. Zarówno przy fotografii krajobrazów górskich jak i morskich. Duża rolę odgrywają w takiej fotografii chmury. Dzięki filtrom dodałbym do zdjęć dużo więcej dramaturgii. Czasem w takich fotkach „przepalam” niebo, podczas gry reszta jest ok. Idzie jesień, czas pięknych i kolorowych chmur więc filtry bardzo by się przydały. Oprócz tego zmniejszenie odblasków wody, by uchwycić kamienie pod nią. Przydatne byłoby przy fotografowaniu pozostałości kamiennego mostu, w miejscowości w której mam działkę. Przydałyby się też przy fotografii nocnej, typu neony i światła samochodów. Nie posiadam aparatu fotograficznego, ale uważam że zestawienie mojego telefonu z tymi filtrami to znakomita nauka, która na pewno zaowocuje lepszymi zdjęciami w przyszłości.

Odpowiedz

0

2018-10-11 15:55:42

W związku z ograniczeniem liczby znaków w komentarzach, czy można wstawić linka do pełnej odpowiedzi? :)

Odpowiedz

11. ~gość
0

2018-10-10 22:19:59 host: 89-64-1(...)ello.pl

Czemu nie mogę odzyskać hasła do serwisu?? Zarejestrowałem się po raz kolejny, emaila z linkiem do weryfikacji konta również nie otrzymałem. Jak tu żyć!

Odpowiedz

10. ruskov
0

2018-10-10 17:46:13

nie za bardzo rozumiem wydawanie kasy na takie cos, gdzie kazde zdjecie mozna przerowbic np na instagramie czy od razu walnac z filtrem, a jak ktos chce robic dobre profesjonalne foty to nigdy nie uzyje filtra...BU

Odpowiedz

9. mac140
0

2018-10-10 08:29:57

Zajmuję się fotografią kolejową. Niedawno padł mi aparat, w związku z czym smartfon stał się moim głównym narzędziem pracy. Zestaw filtrów pomógłby by mi znacząco poprawić jakość moich zdjęć, jednocześnie zmniejszając koszty zakupu nowego sprzętu.

Odpowiedz

0

2018-10-10 00:22:59

Fotografowałbym timelapsy wschódów i zachódów słońca, błękit nieba, przeźroczystość wody, panoramy, krajobrazy.......???

Odpowiedz

7. ~gość
0

2018-10-09 22:30:33 host: public-(...)rtel.pl

Co bym fotografował? Zapewne to co do tej pory... Bieszczady, miejsca odiwedzane i, najważniejsze .... to co mi wpadnie w oko np. udalo mi sie kiedys sfotografować dawna budke telefoniczna z lat 80tych stojącą na cmentarzu a w budce była zrobiona ... toaleta :-) Majac filtry mozna zrobić o niebo lepsze zdjecia,nie uzywajac programow ktore fałszujązdjęcia,motywy. Od okolo miesiaca uzywam samsunga s8 plus ktory robi ostre zdjecia .... poprzedni telefon robil zdjecia malo a nawet bardzo nie ostre :-( Kiedys majac wlasna ciemnie oraz aparaty analogowe kombinowałem wazeliną,rajstopami aby uzyskać np. efekty gwiazdek na latarniach. Filtry pełne czy połówkowe umiejetnie użyte dają rewelacyjne wyeksponowanie ujecia. Osoba ktora wygra zapewne przejrzy na oczy :-) Powodzenia :-)

Odpowiedz

6. ~gość
0

2018-10-09 21:01:41 host: 89-64-2(...)ello.pl

Link aktywacyjny z Waszej strony nie chce przyjść... :(

Odpowiedz

1. LuiN
0

2018-10-09 22:48:38

Napisz proszę jakiego adresu e-mail dotyczy problem przez nasz formularz kontaktowy: https://tlp.is/pgcn52 Postaram się pomóc.

0

2018-10-09 18:46:52

Pardon za błędy - słownik ze SwiftKey :P

Odpowiedz

0

2018-10-09 18:43:29

A ja bym sfotografował swój ślub, który będzie miał miejsce w 2019 + na pewno poprosiłbym o kilka zdjęci telefonem z filtrami podczas sesji poślubnej. Z P20 Pro mógłby to dać rewelacyjne efekty :-)

Odpowiedz

3. ~gość
0

2018-10-09 17:51:57 host: public-(...)rtel.pl

Cześć. Aby wziąć udział w konkursie trzeba udzielić odpowiedzi w komentarzach czy na jakiś @?

Odpowiedz

1. LuiN
0

2018-10-09 18:29:25

W komentarzu, po zalogowaniu się - zapraszamy.

2. ~gość
0

2018-10-09 09:01:23 host: 212.33.(...)4

a gdzie jest cena?

Odpowiedz

1. LuiN
0

2018-10-09 09:53:10

O, fakt. Wiedziałem, że o czymś zapomniałem :)

1. ~gość
0

2018-10-09 08:55:04 host: user-5-(...)rnet.pl

Kiedy przeczytałem wasz artykuł oraz zobaczyłem pokazane w nim zdjęcia byłem zdumiony efektami jakie osiągają filtry. Świetne jest to ze są uniwersalne i do każdego telefonu oraz ze można do owego Zestawu dokupić jeszcz inne lub zrobić własne aby uzyskać porządane efekty. Przyznam szczerze ze fotografuje aparatem ale pomimo tego idąc do pracy nie zawsze jest możliwość robienia nim zdjęć z racji czasu który spędzam pracując. Takie filtry pozwoliłyby uzyskać mi efekty zbliżone do aparatu nawy wtedy gdy nie ma się go przy sobie pozwolą realizować dalej pasje oraz eksperymentować jeszcze więcej używając różnych kombinacji :D