DAJ CYNK

Rozpakowałem smartfon Apple iPhone Xs Max i jestem przerażony

02.10.2018

Dodane przez: Lech Okoń (LuiN)

Kategoria: Testy sprzętu

Interakcje: 12030

Dawno już z takim... obrzydzeniem nie patrzyłem na smartfon. Na moim biurku pręży się obiekt marzeń połowy świata, a ja mam opór, by w ogóle zacząć go używać. W głowie kotłują się wszystkie przykłady niezdarności i hasła: to tak jak upuścić porządny laptop, to tak jak upuścić obłędny aparat, to tak jak przewrócić 70-calowy telewizor, to tak jak rozwalić auto.

Rozwalona gotówka

Zacząć należy od tego, że potrzeba wiele beztroski, by zakupić nowe iPhone’y tuż po ich premierze. Ceny sięgające ponad 7 tys. zł nie są przecież wieczne i nawet jakbyśmy telefon pozostawili nienaruszony w pudełku, absolutnie nie jest to jakaś inwestycja.

Sprzęt będzie taniał z miesiąca na miesiąc i tylko aktywnie korzystając z jego potencjału można mówić o zwrocie inwestycji. Sęk w tym, że iPhone nie jest narzędziem specjalistycznym i trudno zmierzyć to, jak bardzo zarabia na nas. A jeszcze trudniej ustalić czy inny telefon nie robiłby tego czasem skuteczniej. Najbardziej wypasiony iPhone Xs Max o pojemności 512 GB musiałby przez 24 miesiące zarabiać ponad 300 zł miesięcznie, by się „zwrócił”. Może też wypaść nam z rąk po tygodniu i nie zwrócić się nigdy.

Ja patrzę się na niego, on patrzy się na mnie

1 października. Niewielka paczka dostarczona rano przez kuriera zmienia mi dzień. Dzięki uprzejmości firmy Orange na redakcyjne testy (z klauzulami istotnie przekraczającymi wartość telefonu) trafił Apple iPhone Xs Max w wariancie 256 GB.

Błyskawiczna konfiguracja (wystarczyło przyłożyć „starą” ósemkę do Xs-a) i ruszam w poszukiwaniu jakiegoś etui oraz szkła ochronnego. Komis za komisem, salony operatorów, sklepy z elektroniką i nic. Po blisko 15 latach pisania recenzji telefonów pierwszy raz postanowiłem na wszelki wypadek kupić etui, to jak na złość nie ma ich jeszcze w sklepach.

To chore

Nie jestem z tych osób, które niszczą telefony. W życiu nie stłukłem ekranu, a prywatne urządzenia z reguły noszę ze szkłem ochronnym i pleckami. Nie wiem po jakim czasie byłym w stanie zrezygnować z ultra-pancernego etui na iPhone’a Xs Max (na 100% w takie bym zainwestował) i zamienić je na jakieś cieniutkie, sylikonowe plecki. Jeszcze bardziej zastanawia mnie moment, w którym wybaczyłbym sobie takie marnotrawstwo pieniędzy. Wydanie 6 tys. zł na obiektyw czy komputer, z perspektywą wieloletniego użytkowania i odczuwalnych wartości dodanych jest dla mnie zrozumiałe. Ale taki kaprys?

To wtórne

Nie oszukujmy się. iPhone’y A.D. 2018 nie przyniosły żadnych istotnych innowacji. Już sam fakt wycofania się z produkcji modelu X świadczy o tym, że Apple ma problem z argumentowaniem wyboru nowszego modelu. I nie jest tu argumentem, że to jedynie model „s”, który nie jest od innowacji. 5s przyniósł Touch ID, a więc czytniki, po których w końcu nie trzeba było przesuwać palcem, w 6s dostaliśmy Force Touch, czyli czułość ekranu na nie tylko dotyk, ale i nacisk, z kolei najnowszy Xs względem X-a nie wnosi nic. STOP – nie licząc wyższej ceny. Ale spokojnie, Apple usuwa X-a z oferty, klienci zapomną, że w ogóle istniał i kosztuje na rynku wtórnym połowę ceny nowinek.

Ok, różnicę zrobić może cyfrowy Dual SIM, niektórzy zauważą minimalnie lepszą jakość zdjęć czy po prostu większy ekran, a choć wprowadzenie eSIM uważam za ożywczy ruch dla całego rynku, to jednak daleki jestem od określenia go rewolucją. To wszystko już było.

To walczę…

…A Wy trzymajcie kciuki, by ten skrajnie przeszacowany obiekt westchnień wrócił do Orange w przyzwoitym stanie. Początkowo myślałem, że te 12 dni testów to za krótko, teraz bliższy jestem myśleniu, że to aż nadto stresu.

 

Komentarze
Zaloguj się
43. ~gość
0

2018-10-15 20:58:36 host: nat10.n(...).net.pl

A wiecie, że XS kosztuje dokładnie tyle samo co X? Logiczne że jakby mieli nadal w ofercie X to nikt by Xsa nie kupił. To XS max jest drozszy od X. Cena normalnego nie wzrosła, nie można mowić że podrożał skoro większego modelu nie było wcześniej. Nie żebym bronił takie ceny ale i w artykule i w komentarzu straszny jest o to ból dupska i wprowadza to w błąd :P

Odpowiedz

42. Bulsky
0

2018-10-15 17:49:42

Kiedy w końcu ta recenzja?

Odpowiedz

41. ~gość
0

2018-10-09 23:17:01 host: public-(...)rtel.pl

W sprawie tej zwykłej ładowarki - a nie pomyśleliście panowie, że ładowanie szybką ładowarką powoduje szybsze zużycie baterii? Czy takim problemem jest ładowanie całą długą noc (kiedy telefonu się nie używa) zwykłą ładowarką małym prądem i dzięki temu utrzymanie baterii w lepszej kondycji niż katowanej ogromnymi prądami?

Odpowiedz

1. Bulsky
0

2018-10-10 08:37:33

Ale bzdura. Gdzie takie farmazony znalazłeś?

2. ~gość
0

2018-10-10 11:20:29 host: public-(...)rtel.pl

W przeciwieństwie do ciebie nie jestem ignorantem w temacie. Bateria ładowana łagodnie zachowuje lepszą kondycję. Oczywiście nie ma to żadnego znaczenia jak ktoś kupuje nowy telefon co rok lub co dwa lata.

3. Bulsky
0

2018-10-15 17:50:18

Nie odpowiedziałeś na moje pytanie. Gdzie takie bzdury wyczytałeś?

40. ~gość
0

2018-10-06 12:37:43 host: 89-79-8(...)ello.pl

Etui nie ma w sklepach? Dziwne, od kiedy pracuje w jednej z sieci zawsze pokrowce były dostępne przed premiera. Nawet nazewnictwo nowych modeli nie było ujawnione, dlatego w tym roku producenci akcesoriów premium dosyłali naklejki do dystrybutorów żeby po ujawnieniu nazewnictwa naklejac je na opakowania

Odpowiedz

39. ~gość
0

2018-10-06 12:05:39 host: 188.147(...)bile.pl

Ad 1,2 "nie płaćmy 7k zł za magię, której nie ma" co za komuszy bełkot, "Nie kupuje się kieliszków do wódki za 700 zł sztuka"-a to niby dlaczego? Jeżeli kogoś stać i ma kaprys to dlaczego nie może? Generalnie ma być ujowo ale jednakowo. To już minęło.

Odpowiedz

38. ~gość
0

2018-10-04 10:36:47 host: static-(...)edia.pl

Mam nadzieję, że przetestujecie tego smartfona pod wzgledem zasięgu sieci komórkowych ponieważ wielu userów alarmowało o bardzo słabym zasięgu w nowych iPhonach.

Odpowiedz

37. ~gość
0

2018-10-04 09:38:01 host: unknown(...)grp.net

Zobaczyłem tytuł tego artykułu i jestem przerażony.

Odpowiedz

36. babeo
2

2018-10-03 19:52:38

2 razy sprawdzałem czy jestem na normalnym telepolis i czy przypadkiem, jakiś kaprys nie przeniósł mnie na jakąś fejkową stronę. Już dawno w necie technologicznym nie czytałem takiego gniota. To już nawet wypociny orsona o nadajnikach to literatura "wyższych lotów". Panie Luin, proszę sobie wygooglować, że Kazimierz Dejmek powiedział o aktorach i do roboty. Biadolenie zostawiamy w domu.

Odpowiedz

35. ~gość
0

2018-10-03 19:37:41 host: 185.134(...)3

Ale jedno dobre telepolis poszł osladem ajsrona... nowy lauot 1001% sprawdzona metoda na głoda... założę sie, że statystyki nie kłamią i chciał bym je zobaczyć:D przychody firmy z reklam maleja wywala wszystkich pismaków, cóż nawet tych którzy tu społecznie zapierdalaja jak orson dzidzia.

Odpowiedz

1. ~gość
0

2018-10-05 09:42:26 host: 89-66-1(...)ello.pl

Nie dzidzia tylko dzida.

34. ~gość
0

2018-10-03 19:34:44 host: 185.134(...)3

Teraz chinczycy zamiast sprzedawać nerke za ajsrona beda musieli oddać dwie a polacy będa brac kredyt na 8 lat by chwalic sie rówiesnikom :D

Odpowiedz

1. ~gość
0

2018-10-10 16:13:11 host: nat126.(...)omur.pl

Chińczyka stać na takie zabawki w odróżnieniu do nas.

33. ruskov
0

2018-10-03 18:43:23

takie pieniadze to ewentualnie na parowki moglbym wydac

Odpowiedz

32. ~gość
0

2018-10-03 17:31:27 host: 89-64-3(...)ello.pl

Iphony miałem dwa, obra rozwaliłem, naprawili mi w MacHelp w moich kochanych Kato bardzo tanio ale to już chyba czas na inną markę, iPhony w moich dłoniach nie mają długiego życia

Odpowiedz

31. ~gość
0

2018-10-03 16:33:44 host: public-(...)rtel.pl

Wszyscy: fuj, beee, kaprys, oszaleli, przegiecie itp a oGryzek w cenie tony jabłek ma się najlepiej i sraja na kanapki bo trzeba raty płacić za bezużyteczny sprzęt w stosunku do wartości swej...

Odpowiedz

1. Brend
0

2018-10-03 16:57:51

Jeśli chcesz to w taki sposób odbierać to odbieraj ale opinie ludzi w komentarzach nijak się mają do rzeczywistości. Co do samych nowych srajfonów, przez ostatnie 5 lat używałem tylko telefonów tej firmy - najpierw 2 6 Plusy, potem 7ka. Wiem, że są drogie. Akceptuje, że są drogie. W tym roku natomiast z racji, że w rodzinie był potrzebny prosty telefon to zdecydowałem, że do tej osoby trafi właśnie 7ka a ja pomyślę, co dalej. Akurat zbiegło się to w czasie z konferencją Appla. Obejrzałem, doszli do cen... i zamówiłem Nota 9. Cóż, że będzie krócej działał na baterii, cóż, że mniej mi się system podoba - Apple przekroczył nieprzekraczalny dla mnie pułap cenowy, nawet dla zakupu na raty. Czy ludzie to kupią? Tak. Powiem więcej, gdy kupowałem (na roczne raty, zawsze tak robię) moją 7kę, to przede mną starsze małżeństwo brało 7 Plusa na raty, żeby wnusiowi na komunię prezencik był. 36 rat... Tak, ludzie to kupią, wielu nawet nie będzie wiedziało czemu, bo taki trend, taka moda.

30. ~gość
0

2018-10-03 13:54:17 host: public-(...)rtel.pl

Co myślicie o nowej Motorola One 4/64GB w xkomie pokazali cenę za 1099 zł?

Odpowiedz