DAJ CYNK

Asus ROG Phone vs Razer Phone 2. Pojedynek najlepszych telefonów do gier

Dodane przez: orson_dzi Arkadiusz Dziermański

Kategoria: Testy sprzętu

Interakcje: 13703

Gamingowy smartfon to termin, który jest obecny na rynku stosunkowo krótko. W jego kontekście bardzo często pojawia się pytanie, co wybrać – Razer Phone’a 2 czy Asusa ROG Phone’a? Patrząc na samą specyfikację, wybór jest bardzo trudny. Kierując się marką… tutaj zdania są podzielone i jest to w zasadzie kwestia indywidualnych upodobań, ale też uprzedzeń. To nie do końca miarodajny werdykt. Jako, że miałem unikalną okazję przetestować w tym samym czasie oba modele, postaram się odpowiedzieć na pytanie – który wybrać?

Zasady porównania

Porównując oba modele skopiłem się na pokazaniu konkretnych różnic obu modeli w każdej z kategorii. Po ich dokładniejsze opisy zapraszam do naszych testów.

Zobacz: Test Asusa ROG Phone - gamingowy smartfon bez kompromisów, ale czy dla każdego?
Zobacz: Razer Phone 2 - świetny smartfon do gier, a do tego obłędny dźwięk

Tutaj znajdziecie konkretne informacje, dlaczego w danym obszarze dany smartfon jest lepszy i czym dominuje nad konkurentem. Za wygranie w każdym z obszarów dany model otrzymuje jeden punkt.

Zestaw sprzedażowy

Oba smartfony oferują niemal taki sam zestaw sprzedażowy. Pudełko Asusa wyróżnia się nietypowym kształtem, choć zdecydowanie nie jest to jego zaletą. Ciężko jest je przechowywać. Jego wadą jest też to, że wnętrze jest wykonane ze zwykłej, niskiej jakości tektury. Nie wygląda to dobrze. Pudełko Razera, z pozoru nudne i kwadratowe, w środku daje nam odczuć, że jest to sprzęt z wyższej półki. List od prezesa z podziękowaniem za zakup to miły dodatek, ale z drugiej strony znajdziemy go też we flagowcach Xiaomi, więc to żaden luksus. Dodatkowy plus dla Razera za efektowny klucz do otwierania gniazda kart i zestaw naklejek.

Oba zestawy mogą się za to pochwalić obecnością ładowarki z solidnym kablem w oplocie. Przewagą Asusa jest obecność dodatkowego gadżetu w postaci wentylatora, który chłodzi smartfon podczas grania w gry. Jego użyteczność jest dyskusyjna, ale jest to wartość dodana, która przemówi do wyobraźni wielu potencjalnych nabywców. Z tego powodu punkt dla ROG Phone’a.

Werdykt: 1 punkt dla Asusa

 

Przewiń w dół do następnego wpisu