DAJ CYNK

Test Acer Predator Orion 3000. Klik i robisz co chcesz!

Przemysław Banasiak

Sprzęt

Test Acer Predator Orion 3000. Klik i robisz co chcesz!
Czy gotowy zestaw komputerowy nadaje się do gier? Na jaką wydajność, kulturę pracy i temperatury można liczyć? Jakie podzespoły znajdziemy w środku? Jak to ma się do PC składanego samemu? Tego i wiele więcej dowiesz się z naszego testu Acera Predator Orion 3000.

 

Wojna konsole vs komputery jest stara jak świat, a kilka lat temu do gry wszedł jeszcze trzeci gracz - smartfony. Każda z tych platform ma swoje słabe i mocne strony. Trzeba jednak przyznać, że pomijając cenę to PC oferują najwyższą wydajność i największą uniwersalność. W końcu można na nich nie tylko bawić się, ale również pracować. A w pierwszym przypadku mamy dostęp do większej gamy tytułów oraz produkcji retro oraz indie.

Acera Predator Orion 3000 to gamingowy maluch z RGB LED

Osoby decydujące się na kupno komputera mogą wybrać albo maszynę stacjonarną, albo laptopa. W czasach pracy z domu na popularności zyskały zwłaszcza notebooki. W końcu zajmują mało miejsca, są przenośne i co najważniejsze - nie wymagają prawie żadnej wiedzy przy zakupie. W przypadku zestawu komputerowego wiele osób boi się na własną rękę dobierać części. Co jeśli coś będzie niekompatybilne?

Tutaj z pomocą przychodzą gotowe zestawy komputerowe. Spokojnie, zanim zaczniecie ostrzyć widły i podpalać pochodnie to zastrzegę, że nie mówię o osławionych zestawach z Allegro, które przeważnie są zwykłym szukaniem frajera. Mam na myśli zestawienia takie jak nasze, gdzie dostajecie listę części, z którą możecie iść do sklepu czy gotowe zestawy komputerowe od renomowanych sklepów lub znanych producentów.

Test Acer Predator Orion 3000. Klik i robisz co chcesz!
Dzisiaj na tapet bierzemy Acera Predator Orion 3000. Jest to gamingowy maluch, który sprawa, że wejście w świat PC jest równie łatwe co korzystanie z konsoli.
Całość przychodzi do nas już złożona, z zainstalowanym systemem operacyjnym. Jedyne co trzeba zrobić to podłączyć jednostkę do prądu oraz dokupić peryferia jak myszka, klawiatura, głośniki bądź słuchawki i monitor albo telewizor. Nie oznacza to jednak, że Tajwańczycy nie zostawili nam możliwości modernizacji. Jeśli ktoś zapragnie to może w przyszłości otworzyć obudowę i wymienić poszczególne podzespoły na nowsze.

Test Acer Predator Orion 3000. Klik i robisz co chcesz!

Acer Predator Orion 3000 jest dostępny w kilku różnych segmentach cenowych, które różnią się od siebie wyposażeniem. Naszego najlepiej szukać w sklepach pod oznaczeniem "ACER Predator Orion 3000 PO3-640" lub kodem "DG.E2WEP.006". Jest to maszyna wyposażona w procesor Intel Core i5 najnowszej generacji, kartę graficzną z serii NVIDIA GeForce RTX 3000, pamięci RAM DDR4 oraz wydajny nośnik półprzewodnikowy M.2 NVMe. Całość pracuje pod kontrolą systemu Windows 11. Dokładna specyfikacja prezentuje się następująco:

  • Procesor: Intel Core i5-12400 (6 rdzeni, 12 wątków, 2,5 - 4,4 GHz);
  • Karta graficzna: NVIDIA GeForce RTX 3060 (12 GB GDDR6)
  • Płyta główna: Acer B660
  • Pamięć RAM: HyperX Fury DDR4 16 GB (2x 8 GB, 3200 MHz)
  • Dysk: Western Digital SN530 512 GB (M.2 PCIe 3.0 x4 NVMe)
  • System: Windows 11 Home
  • Zasilacz: 500 W (80 PLUS Gold)
  • Cena w momencie publikacji: 5999 zł

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Telepolis, Acer

Przewiń w dół do następnego wpisu