DAJ CYNK

Głuche Telefony 2016

Redakcja

Felietony

Ig-Noble, są Złote Maliny - a my dwunasty (!) rok z rzędu "nagradzamy" największe wpadki i absurdy telekomunikacji wręczając Głuche Telefony. Chcecie zobaczyć, kogo wyróżniliśmy w tym roku, tradycyjnie w pierwszy dzień Świąt? W tym roku możecie także sami wybrać "zwycięzcę" i przyznać Głuchy Telefon 2016 Czytelników TELEPOLIS.PL!

Po długich rozmowach w redakcji zdecydowaliśmy się przyznać nagrody w kilku kategoriach - w tych samych, co w poprzednich latach.
Dalsza część tekstu pod wideo
 
Ig-Noble, są Złote Maliny - a my dwunasty (!) rok z rzędu "nagradzamy" największe wpadki i absurdy telekomunikacji wręczając Głuche Telefony. Chcecie zobaczyć, kogo wyróżniliśmy w tym roku, tradycyjnie w pierwszy dzień Świąt? W tym roku możecie także sami wybrać "zwycięzcę" i przyznać Głuchy Telefon 2016 Czytelników TELEPOLIS.PL!

Po długich rozmowach w redakcji zdecydowaliśmy się przyznać nagrody w kilku kategoriach - w tych samych, co w poprzednich latach.

Głuchy Telefon 2016 w kategorii Wydarzenie roku otrzymuje Hawe. Za bagno, które wylało się już pierwszym piętrem, podtapiając podwykonawców. Za wykręcenie afery na - wydawałoby się - długoletnim i stabilnym biznesie. Jeszcze wiele w tym temacie usłyszymy...

Głuchy Telefon 2016 w kategorii Usługa Roku dostaje P4 za roaming krajowy i ograniczenie prędkości do 3 Mb/s. BDI Aero2 zaczyna mieć płatną konkurencję.

Głuchy Telefon 2016 w kategorii Prepaid Roku otrzymuje Polkomtel za rozróżnianie rejestracji na cele związane z ustawą antyterrorystyczną i przenośność numerów. Dwie wizyty w salonie to większe szanse na zatrzymanie klienta, ale też na jego zrażenie do końca życia. Kochaj albo rzuć. A wyszła rzyć.

Głuchy Telefon 2016 w kategorii Telefon Roku mógł trafić tylko do jednego producenta. Oczywiście wygrywa Samsung! Za Note 7, który elektryzował opinię publiczną. Cała sprawa wybuchła nagle, a potem poleciała już bateria newsów. A szkoda, bo to naprawdę bombowy telefon!

Głuchy Telefon 2016 w kategorii Marka Roku postanowiliśmy przyznać Pebble, który po przejęciu swojego "środka" przez FitBit, użytkowników zegarków zostawił na lodzie. Zamówienia na Kickstarterze anulowano, zapowiedziano szybki koniec wsparcia dla wszystkich modeli... Od zera do bohatera z pierwszym produktem, od bohatera do zera w pierwszej transakcji.

Głuchy Telefon 2016 w kategorii Promocja Roku otrzymuje T-Mobile za promocję minut w prepaidzie za regularne doładowania. Chuck Norris dwa razy policzył do nieskończoności, a "madżentowi" do będących rynkowym standardem nolimitów dodają 20 minut gratis.

Głuchy Telefon 2016 w kategorii Człowiek Roku mógł trafić tylko do jednej osoby - Magdaleny Gaj. Za całokształt (nie)dokonań. Każda osoba na stanowisku regulatora powinna mieć jakieś doświadczenie z biznesie, aby lepiej rozumieć motywy działalności firm, których regulacją się zajmuje. Rozumieć, że rynek można zdobywać albo przez znalezienie swojej niszy, albo zabranie jego kawałka konkurentowi. Bez przytulania i miłości, jak tego oczekiwałaby była już prezes UKE.

Głuchy Telefon 2016 w kategorii Wypowiedź roku otrzymuje Jorgen Bang-Jensen, prezes P4. Za stwierdzenie, że z punktu widzenia finansowego i technologicznego, roaming krajowy jest najlepszą opcją współdzielenia sieci. Życie boleśnie dopisało, że z punktu widzenia laboratorium, w którym z 20 MHz wyciska się 150 Mb/s w LTE. A praktyka dała w wyniku 3 Mb/s.

Jedno spośród opisywanych przez nas wydarzeń zostanie dodatkowo "nagrodzone" przez czytelników TELEPOLIS.PL i uhonorowane specjalną statuetką. Na wybrane wydarzenie można głosować w plebiscycie, którego wyniki zostaną ogłoszone 7. stycznia!

Ankieta
1%
43%
9%
14%
1%
14%
12%
6%

Wszystkich głosujących: 1730



Możecie także zobaczyć, komu przyznaliśmy Głuche Telefony w poprzednich latach: 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006 i 2005.

O statuetce

Statuetki Głuchego Telefonu czekają na odbiór w naszej redakcji. Nagrodzonych i wyróżnionych serdecznie zapraszamy! Proszę też nie martwić się o potrzebę odprowadzenia podatku - nagroda jest warta około 10 zł. :-) Jesteśmy więc tańsi niż Złota Malina, której wartość jest szacowana na 4,97 dolara.

Dotychczas tylko trzy firmy, spośród wszystkich nagrodzonych w ciągu 11 lat, zdecydowały się na odebranie statuetki. W 2008 roku w imieniu P4 nagrodę przyjął Chris Bannister, prezes, i Jacek Balicki, członek zarządu. W 2010 roku nagrodę w naszym biurze odebrał też Marcin Gruszka, rzecznik. W 2014 roku nagrodę w imieniu Aero2 odebrali Edyta Wiącek-Różycka i Mariusz Busiło. Z kolei w zeszłym roku naszą redakcję odwiedził prezes T-Mobile Adam Sawicki.
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News