DAJ CYNK

Nowa flagowa Nokia Lumia 920 oficjalnie

05.09.2012

Dodane przez: anonymous

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 7753

Ważne 0

0

Podczas konferencji Nokia World 2012 Nokia zaprezentowała swój nowy flagowy telefon z rodziny Lumia, 920.

Podczas konferencji Nokia World 2012 Nokia zaprezentowała swój nowy flagowy telefon z rodziny Lumia, 920.

Nokia Lumia 920 ma wypukły, bardzo jasny ekran pojemnościowy LCD o przekątnej 4,5 cali i rozdzielczości WXGA (768 x 1280 pikseli). Został on wyposażony w technologię PureMotion HD+ i można obsługiwać go w rękawiczkach. Wbudowany aparat fotograficzny z diodą LED, optyką Carl Zeiss, obiektywem o jasności f/2.0, technologią PureView i optyczną stabilizacją obrazu wykona zdjęcia w rozdzielczości 8,7 Mpix oraz zarejestruje materiał wideo w jakości 1080p i prędkości 30 klatek na sekundę. Przedni aparat do wideorozmów ma rozdzielczość 1,2 Mpix i jasność f/2.4

Łączność ze światem zapewni technologia LTE (100 i 50 Mb/s), HSPA+ DC (42 Mb/s) oraz Wi-Fi (a/b/g/n). We wnętrzu urządzenia znalazło się miejsce m.in. na moduł AGPS/GLONASS, Bluetooth 3.1, NFC, który współpracować będzie z szeregiem akcesoriów, m.in. z głośnikami. Pamięć wewnętrzna telefonu to 32 GB, bez możliwości jej rozszerzenia.

Sercem urządzenia jest dwurdzeniowy procesr Qualcomm Snapdragon S4, który pracuje z częstotliwością 1,5 GHz. Do pomocy otrzyma on układ graficzny Adreno 225 GPU oraz 1 GB pamięci operacyjnej. Pamięć wewnętrzna to 32 GB. Zarządzać nim będzie, oczywiście, system Windows Phone 8. Za zasilanie odpowie ogniwo o pojemności 2000 mAh, a jego ładowanie będzie można przeprowadzić bezprzewodowo. Wymiary telefonu to 130 x 70,8 x 10,7 mm i masa 185 gramów.

Telefon dostępny będzie w kolorze żółtym, czerwonym, białym, szarym oraz czarnym. Telefon dostępny będzie na wybranych rynkach od IV kwartału 2012.

Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu w katalogu.

Źródło tekstu: Nokia

Komentarze
Zaloguj się
52. wox011
1

2012-09-13 08:39:52

heh, ekran retina może iść spać, bo lumia 920 ma lepszy wyświetlacz niż iphone 5!

Odpowiedz

51. ~magg0t
0

2012-09-06 09:05:58

OMG. A ci dalej Android Lepszy/Gorszy od Okienek/Symbiana/iOS. Dajcie na wstrzymanie. I tak każdy kupi co lubi. Nie rozumiem takich przepychanek, chyba że to każdy zachwala pod niebiosa co akurat posiada (jakby posiadał to krytykowane to pewnie by gadał inaczej). 920 Przynajmniej mnie zbiła z nóg samym designem. Telefon jest po prostu przepiękny i niech chowają się fanboje ugryzionego jabłka którzy twierdzą że ich design jest najbardziej "trendy". Może i był podczas premiery pierwszego iPhona, bo teraz to już tylko powielanie schematu. Co do hardware''u Lumii to też jestem usatysfakcjonowany. Wiem wiem, mogło by być 6 rdzeni bo przecież zaraz premiera Shitsunga Galaxy S45 a on ma 8 rdzeni i 128 GB RAm''u. Mam nokijke N9 z jednym rdzeniem, 512 Mb Ramu i jakoś telefon działa szybciutko, bez zwieszek, zamulen itd, to podejrzewam że Lumia 920 z tymi podzespołami bedzie działała tak samo bezstresowo albo i szybciej niz moja N9. Co z tego że w galaxy S 2 czy tam 3 jest 4 rdzenie i Adreno 320 skoro dopiero taka konfiguracja pozwala na płynną pracę interfejsu Toporka o nazwie Android, to pomyślcie ile z tych wypasionych możliwości zostaje dla użytkownika skoro Chleby Imbirowe i Lodowe kanapki prawie wszystko rezerwują dla siebie :P Już nie wspomnę nawet o tych tanich trzeszczących plastikach które śmią nazywać mianem obudowy :P Jak na fanboja Nokii wystarczająco zmieszałem z błotem produkty Ajpla i shitsunga. HTC i Blackberry się nie czepiam bo żona fanboj straszny, a soniaczy i motoroli nawet niema co wspominać :D

Odpowiedz

50. ~Aaaaa
-1

2012-09-05 23:07:19

Piko: to mniej filmików z panienkami musisz nosić w komórce skoro 32GB to za mało :P Co za ludzie - kup sobie dysk zewnętrzny SSD i sobie tam noś ze sobą wszystkie ściągnięte z sieci filmy jakie masz w swej pirackiej bibliotece :P

Odpowiedz

48. ~Piko
0

2012-09-05 21:08:30

Czemu oni ciągle nie dają slotu kart pamięci przecież ten windows 8 miał już je obsługiwać ?? Dla mnie 32GB to za mało , a nie jak niektórzy piszą to w sam raz . Cena ok. 1500 i znalazłby klientów .

Odpowiedz

47. ~mobile4you
0

2012-09-05 20:45:22

@42, Będzie się wyróżniać również tym, że nie będzie się sprzedawać. Szkoda mi Nokii ale nie wyciągają lekcji jaką im daje rynek.

Odpowiedz

45. freq
1

2012-09-05 20:37:18

@40-nie do konca co piszesz jest prawda. 4 rdzenie nie "zzeraja" az tak bardzo bateriee jak piszesz w porownaniu do 2 rdzeni. Najwiecej "zzera" ekran, GPS, WiFi (nie wiem czy akurat w takiej kolejnosci).A slot kart pamieci zawsze sie przyda i jak dla mnie jest to "minus".Podoba mi sie natomiast bezprzewodowe ladowanie-fajny pomysl.Ciekawe jak bedzie z cena u operatorow...

Odpowiedz

44. Rogi
0

2012-09-05 20:28:15

Nie wiem metro w WP8, ale w desktopie na 8 jest tragiczne.

Odpowiedz

43. Maniiiek
2

2012-09-05 20:11:53

@37 Tyle, że ten maluch w przeciwieństwie do merca ma benzynę w baku, natomiast merc nie dość, że jest na gaz to jeszcze z instalacją projektowaną przez pana Heńka. Ot takie porównanie przeciętnego WP do wypasionego Androida.

Odpowiedz

42. ~Pierroth
0

2012-09-05 20:09:30

@39, wyróżnia się choćby tym, że nie chce na siłę kopiować iPhona tylko tworzyć alternatywę.

Odpowiedz

41. ~
-1

2012-09-05 19:53:13

ten telefon jest po prostu piekny- nie da sie go pomylic z zadnym innym (w przeciwienstwie do samsunga).

Odpowiedz

40. ~Razr i Xoom
0

2012-09-05 19:44:00

No nie wiem czy nie wyróżnia się na tle konkurencji...ekran, aparat, bezprzewodowe zasilanie, integracja z Windows 8...czego oczekiwaliście? Że będzie chodził po bułki do sklepu i prał wam skarpety?! Na co mi 4 rdzenie w telefonie? Aby baterie mi zżerały? Slot pamięci przy 32 gb wbudowanej (plus Skydrive) nie jest potrzebny. Na siłę szukasz minusów. Aktualnie używam Motoroli Razr i już wiem że mój kolejny telefon to ta Nokia

Odpowiedz

39. sudione
-1

2012-09-05 19:39:45

Niestety nie ma żadnego WOW! i zaskoczenia ze strony Nokii.:( Telefon nie wyróżnia się w absolutnie żaden sposób na tle konkurencji, co gorsze już nawet chińskie telefony mają lepsze bebechy -> patrz XIAOMI Mi-Two z 4-ro rdzeniowcem na pokładzie! Nawet takie najprostsze rzeczy jak slot kart pamięci tylko na karty SDHC, a SAMSUNG wspiera SDXC. Zresztą długo by wymieniać. Ze specyfikacji osobiście zaskoczyło mnie wsparcie dla GLONASS''a i to wszystko. Mam nadzieję, że ten cały Windows Phone 8 ruszy z kopyta i będzie dobrze wspierany (oprogramowanie!) oraz wyjdzie coś od strony Nokii ze sprzętową klawiaturą QWERTY cos a''la NOKIA E7. Niestety to już ostatnia szansa Nokii na odwrócenie złego trendu, jeżeli Lumie 20-tki Nokii się nie przyjmą to będzie koniec, choć dla rynku będzie to złe gdy jej zabraknie. Ja osobiście nie kupię Lumii 920, wolę za 150$ kupić chińskiego "mocarza" JiaYu G3!;) Tak, czy owak czekam na dzisiejszą konferencję Motoroli, bo na Nokii szału niestety nie było.:(

Odpowiedz

38. ~Kamil
0

2012-09-05 19:24:24

Czy nie będzie już numerów z brakującym LTE, co miało miejsce w przypadku Lumii 900?

Odpowiedz