DAJ CYNK

Kolejna uszkodzona wieża sieci komórkowej, tym razem na Lubelszczyźnie

Marian Szutiak

Wydarzenia

Lubelszczyzna uszkodzenie wieży sieci komórkowej

35-letni mieszkaniec Chełma na Lubelszczyźnie odpowie za uszkodzenie wieży sieci komórkowej. Straty oszacowano na 45 tysięcy złotych, a sprawcy grozi do 5 lat więzienia.

Jak informuje Komenda Miejska Policji w Chełmie, w ostatni wtorek (26 maja 2020 roku) dotarło do niej zgłoszenie o uszkodzeniu wieży telefonii komórkowej w miejscowości Sielec w gminie Leśniowice. Poszkodowany oszacował straty na 45 tys. zł. W związku z tą sprawą, dzień później zatrzymano 35-letniego mieszkańca Chełma.

Zobacz: W Łodzi podpalono nadajnik sieci Play. PIIT apeluje o ściganie przestępców
Zobacz: W Krakowie ruszyło burzenie "masztów 5G". Akcja zatrzymana przez Policję

Jak ustalili funkcjonariusze, na przełomie kwietnia i maja sprawca za pomocą piły do cięcia metalu uszkodził konstrukcję wieży przekaźnikowej sieci komórkowej. Po zatrzymaniu mężczyzna usłyszał zarzuty i został doprowadzony do prokuratury, a także zastosowano wobec niego dozór Policji. Kodeks karny przewiduje za uszkodzenie mienia karę pozbawienia wolności do lat 5.

Nie wiemy, czy opisany powyżej wandalizm był spowodowany niechęcią do sieci 5G, czy niechęcią do telefonii komórkowej w ogóle. Ten konkretny obiekt nie miał jednak z technologią 5G nic wspólnego.

Zobacz: Finalizacja przydziału częstotliwości z zakresu 3,6 GHz na potrzeby sieci 5G w Polsce może się nie udać do końca tego roku
Zobacz: Otvarta wkrótce z usługami 5G

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: KMP Chełm

Źródło tekstu: KMP Chełm, lublin112.pl

Przewiń w dół do następnego wpisu