DAJ CYNK

Otvarta wkrótce z usługami 5G

Marian Szutiak

Taryfy, promocje, usługi

Otvarta usługi 5G 3Q2020

Wirtualny operator telekomunikacyjny Otvarta informuje, że dobiegają końca prace związane z udostępnieniem standardu 5G jego klientom. Usługi w nowej technologii mają zostać uruchomione w III kwartale 2020 roku.

Otvarta to wirtualny operator telekomunikacyjny, który świadczy swoje usługi w oparciu o infrastrukturę sieci Plus. Ponieważ ten ostatni uruchomił już technologię 5G na niektórych ze swoich nadajników, ta będzie wkrótce dostępna także dla klientów sieci Otvarta. Jak informuje wirtualny operator, prace z tym związane dobiegają końca, a utuchomienie usług w najnowszej technologii nastąpi w III kwartale tego roku. U wybranych abonentów, w ramach testów, uruchomienie 5G nastąpi już w dzisiaj (22 maja).

Zobacz: Otvarta ma już dwa lata i 97 proc. zadowolonych klientów
Zobacz: Więcej Internetu w sieci Otvarta. Nowa oferta startuje od dzisiaj

Co to jest standard 5G?

Standard 5G to sieć komórkowa najnowszej generacji, zapewniająca szybsze połączenie z Internetem, a także mniejsze opóźnienia. Sieć 5G charakteryzuje się również większą pojemnością w porównaniu do poprzednich generacji. Do obecnie istniejących sieci LTE jednocześnie może połączyć się do miliona urządzeń na każde 500 km2. Sieć 5G pozwoli na podłączenie miliona urządzeń na każdy 1 km2.

Zobacz: Nokia bije światowy rekord prędkości 5G. Światłowód już niepotrzebny?
Zobacz: Jak szybkie jest 5G Plusa? Katowice to pół gigabita w kieszeni

Czy standard 5G jest bezpieczny?

Otvarta zwraca uwagę na fakt, że - wbrew krążącym w sieci opiniom - 5G jest technologią bezpieczną. Sieci najnowszej generacji budowane są w oparciu o już istniejące rozwiązania techniczne, które były stosowane w LTE. Budowa sieci 5G odbywa się w oparciu o istniejące przepisy prawa, dotyczące promieniowania elektromagnetycznego, przygotowane przez Ministerstwo Zdrowia oraz Ministerstwo Cyfryzacji.

Zobacz: UKE: Sieć 5G jest bezpieczna dla ludzi
Zobacz: FDA: Nie ma związku między falami radiowymi a powstawaniem nowotworów

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Otvarta

Przewiń w dół do następnego wpisu