DAJ CYNK

Jabczyński: Narodowy to infrastruktura Polkomtelu, my jesteśmy partnerem EURO 2012

01.03.2012

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 3747

Ważne 0

0

Orange jest partnerem UEFA przy EURO 2012, a nie organizatorów innych wydarzeń przed mistrzostwami Europy - pisze na swoim blogu Wojciech Jabczyński, rzecznik Grupy TP.

Orange jest partnerem UEFA przy EURO 2012, a nie organizatorów innych wydarzeń przed mistrzostwami Europy - pisze na swoim blogu Wojciech Jabczyński, rzecznik Grupy TP.

Sprowokowała mnie "Gazeta Polska Codziennie", która alarmistycznie doniosła, że dziennikarze nie mogli korzystać z dostępu do Internetu na ich trybunie, chociaż Orange jest partnerem EURO 2012. (…) To nie był mecz EURO 2012, a my jesteśmy partnerem technologicznym UEFA, a nie organizatora meczu Polska - Portugalia, który nota bene nie skorzystał z możliwości przygotowania dodatkowych usług np. pod specjalne potrzeby dziennikarzy - pisze Jabczyński.

Centertel, jak każdy inny operator, obsługiwał na meczu normalnie swoich klientów na stadionie. Odpalono dodatkowe przenośne stacje, bo docelowa infrastruktura zostanie założona dopiero w połowie marca.

Dlaczego? To wynika z terminu zakończenia prac na stadionie przez tzw. wiodącego operatora telekomunikacyjnego, którym jest Plus. To on musi najpierw odpalić swoją infrastrukturę współdzieloną, pozwalając tym samym innym operatorom zbudować swoje BTS-y - pisze Jabczyński.

Centertel ma pod opieką stadion we Wrocławiu, PTC w Gdańsku, a P4 - w Poznaniu. Każdy z tych operatorów buduje w pełni infrastrukturę na przydzielonym obiekcie, a następnie udostępnia ją konkurentom. Pozwala to na uproszczenie procesu projektowania, budowania i utrzymania sieci.

Źródło tekstu: blog.tp.pl

Komentarze
Zaloguj się
27. ~miramaks
0

2012-06-17 14:22:29

dalej się nic nie zmieniło...

Odpowiedz

26. ~NorbiN
0

2012-03-02 22:38:37

25- raczej PGE Arena ten stadion się nazywa, po drugie obsługuje go T-Mobile (a nie Play), a po trzecie skąd masz pewność, że buraki gwizdające na Cristiano Ronaldo to Warszawiacy ?

Odpowiedz

25. ~
0

2012-03-02 16:57:02

Na BALTIC ARENIE wszystko działa, ale 3G w Play ma niedociągnięcia. Tu nie gwizdamy jak dzicy ze stolicy ! Kaktus z Oliwy

Odpowiedz

24. ~
0

2012-03-02 13:57:21

Chciałem dziecku puścić mmsa ze zdjęciem nowego stadionu, nie dało sie, ktoś do mnie dzwonił to byłem niedostępny, dopiero drugi telefon mający tylko EDGE pozwolił na to zeby pogadać, ogólnie lipa bo nie można było podzielić sie wrażeniami z najbliższymi

Odpowiedz

23. ~
0

2012-03-02 10:33:06

23. Riko. Rozwiń swoją myśl, o co dokładnie chodzi?

Odpowiedz

22. ~Romek
0

2012-03-02 10:19:59

no tak ... Orange pewnie potrzebuje pisemnej informacji od wróżbity Zenona - że skoro jest stadion na 50k ludzi to jednak oni tam będą czasem przychodzić np. zgaduję na mecze i pewnie będą chcieli dzielić się emocjami. Mecze na euro to jedna sprawa, a utrzymanie biznesowe stadiony to druga.

Odpowiedz

21. ~
0

2012-03-02 10:14:36

50 tys ludzi w jednym miejscu chce naraz puścić MMSa ze zdjęciem z nowego stadionu. Co tu się dziwić że nie działa:-)

Odpowiedz

20. ~
0

2012-03-02 09:50:07

@19 - widać, że się poza ossę nie ruszasz... Chłopie, jak nagle pojawi się z 40-50 tysięcy ludzi z telefonami w jednym punkcie, to okoliczne stacje nie wyrobią samym logowaniem tych numerów to raz. Dwa, widać, że nie byłeś na żadnym meczu, ludzie nawijają przez telefony, przed meczem jak i w trakcie przerwy, ba, nawet podczas meczu, żeby znajomemu puścić doping...

Odpowiedz

19. ~
0

2012-03-02 09:43:42

No właśnie. Na mecz się idzie jak na imprezę, do kina, itd. ..więc po co te hallo (wielkie) z zasięgiem? A jak brak anten, to też dobrze-zdrowiej :-)

Odpowiedz

18. ~Bazoox
0

2012-03-02 09:35:11

Ludzie przez 2h trwania meczu nie mogli zadzwonić czy wysłać mmsa i już wielkie alarmo i zapewne objawy jak na głodzie narkotykowym. Biedne uzależnione istoty.

Odpowiedz

17. ~zbyszek
0

2012-03-02 09:24:04

@6: nie lubię świty Orange, ale tutaj rzecznik ma racje, to Plus ma zbudować tą sieć i to przez Plusa nie było zasięgu, raczej powinni się spodziewać że będzie trochę ludzi na stadionie i wiedząc że mecz się odbędzie powinien Plus zadbać żeby nadajniki były zbudowane, bo to co było to była jakaś kpina.

Odpowiedz

16. kwistas
0

2012-03-02 09:21:56

Polkomtel ma ważniejsze sprawy na głowie niż jakiś stadion, trzeba trochę osób zwolnić, trzeba wprowadzić oszczędności, zmienic dobrej jakości sprzęt na chinskie dziadostwo.

Odpowiedz

14. ~xxx
0

2012-03-02 07:30:49

Tylko zepodczas meczu nie dalo sie nigdzie dzwonic Sprawdzone na: PLAY i T-Mobile. !0 minut prubowalem sie polaczyc... i nic. Odpuscilem.

Odpowiedz

13. ~
0

2012-03-02 06:05:35

@7 - a mi OFnK leci 4-5Mbps, więc? Jak ci nie pasi, zmień operatora, każdy działa różnie w różnych miejscach o różnych porach...

Odpowiedz

12. ~
0

2012-03-02 06:03:03

To już wiem, czemu miałem na Bułgarskiej w Poznaniu problemy z zasięgiem... Cóż, stadion bubel, to i operator może być bubel :-).

Odpowiedz