DAJ CYNK

Grupa Polsat chce mieć pełną kontrolę nad Premium Mobile

Marian Szutiak

Wydarzenia

Grupa Polsat Premium Mobile pełna kontrola list intencyjny

Polkomtel z Grupy Polsat, operator sieci Plus, podpisał list intencyjny ze spółkami PM 1 Mobile Holdings Limited oraz WBN Holding Limited, dotyczący określenia wstępnych warunków transakcji, której przedmiotem byłoby docelowo objęcie samodzielnej kontroli nad spółką Premium Mobile.

Przyglądamy się unikalnemu konceptowi i dynamicznemu rozwojowi marki Premium Mobile od lat, ponieważ jej klienci od samego początku korzystają z sieci Plusa. W przeciwieństwie do szeregu operatorów MVNO, założyciele Premium Mobile postawili na model kontraktowy i spółka z dużym sukcesem buduje tę bazę, od dłuższego czasu będąc zdecydowanym liderem statystyk przenoszenia numerów. Dlatego też już 3 lata temu zaangażowaliśmy się kapitałowo w to przedsięwzięcie głównie z myślą o zabezpieczeniu naszych przychodów hurtowych, by obecnie, w momencie gdy Premium Mobile staje się rentownym biznesem, podjąć decyzję o przejęciu kontroli nad spółką.

– powiedział Maciej Stec, Wiceprezes Zarządu Cyfrowego Polsatu i Polkomtela, operatora sieci Plus

Zobacz: 5G w Plusie – wykorzystaj je w pełni z jednym z tych telefonów
Zobacz: Polsat i Plus to sponsorzy tytularni stadionu w Gdańsku

Po pięciu latach od startu komercyjnego, Premium Mobile obsługuje aktualnie około 425 tys. aktywnych kart SIM, spośród których około 70% korzysta z usług kontraktowych. Skala przychodów wygenerowanych przez spółkę w 2020 roku osiągnęła 125 mln zł, rosnąc dynamicznie w tempie +37% rok do roku. Tempo pozyskania nowych klientów w 2021 roku nie hamuje, czego dowodem jest fakt, iż w samym 1Q2021 Premium Mobile było ponownie zdecydowanym liderem pozyskiwania klientów w ramach procesu Mobile Number Portability spośród operatorów MVNO, zyskując w ramach tego procesu 13,2 tys. kart SIM netto.

Zobacz: Raport przenośności numerów w 1Q2021. Orange i Premium Mobile wciąż zyskują 

W ramach zawartego listu intencyjnego zapisano, że udziałowcy spółki PM 1 Mobile Holdings Limited, reprezentującej pomysłodawców i założycieli spółki Premium Mobile, za swój 28,01% udział w kapitale Premium Mobile uzyskają w ramach realizacji opcji call kwotę około 35,5 mln zł, podlegającą określonym w liście korektom. Intencją Polkomtel, wyrażoną w ramach listu intencyjnego, jest docelowo dokonanie wykupu pozostałych 53,69% udziałów w spółce Premium Mobile od spółki WBN Holding Limited, przy czym cena zapłacona za te udziały będzie implikowana przez kwotę rozliczenia z PM 1 Mobile Holdings Limited. 

Finansowanie transakcji przeprowadzone zostanie w całości ze środków własnych spółki Polkomtel.

Zobacz: Cyfrowy Polsat sprzedaje infrastrukturę sieciową Polkomtelu za 7 mld zł
Zobacz: Wyniki Grupy Polsat za I kwartał 2021: 12 mln Polaków w 5G Plusa, partnerstwo z Cellnex Telecom, wzrost przychodów

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Grupa Polsat